200 میلیارد ریال از محل هدفمندی یارانه ها در اختیار گلخانه داران قرار گرفت
1391/11/29

رييس سازمان حفظ نباتات كشور گفت: دولت از گلخانه داران به صورت تضميني حمايت مي كند و در اين مسير از هيچ تلاشي فروگذار نيست.

 رضا فتوحي  در حاشيه بازديد از گلخانه هاي شهرستان پيشوا به خبرنگار ايرنا گفت: در زمان حاضر تمام گلخانه هاي كشور تحت حمايت مديريت تلفيقي (IPM) است تا بتوانند محصولات سالم را توليد و به بازار عرضه كنند.

وي افزود: در اين زمينه اعتباري بيش از 200 ميليارد ريال از محل هدفمندي يارانه ها در اختيار گلخانه داران قرار گرفته است. اين اعتبار به منظور خريد تجهيزات غيرشيميايي، خريد مواد بيولوژيك و خريد خدمات كارشناسي گلخانه داران اختصاص يافته است.

فتوحي اظهار كرد: در زمان حاضر بيش از چهار هزار و 200 كارشناس براي توليد محصولات ارگانيك در كشور بكار گرفته شده تا بتوانند كشاورزان را در امر توليد محصولات سالم ياري و حمايت كنند.

وي افزود: كشاورزان در توليد محصولات سالم بايد از كودهاي حيواني تلفيقي استفاده و از مصرف هر گونه كودها و مواد شيميايي خودداري كنند.

فتوحي ادامه داد: تمام محصولات توليدي كشاورزي بايد داراي كد شناسايي باشد تا توليد كننده آن مشخص شود و در صورت وارد شدن محصول ناسالم به بازار ، توليد كننده آن مشخص و پيگيري لازم انجام مي شود.

وي گفت: در زمان حاضر هفت عامل بيولوژيك مورد نياز براي توليد محصولات زراعي ارگانيك در كشور توليد مي شود كه با همت پژوهشگران، اين عوامل به 11 مورد افزايش يافته و 20 نوع سموم كم خطر با منشاء گياهي در اختيار كشاورزان قرار گرفته كه اين امر يك پارامتر موثر و مفيد در امر كشاورزي كشور محسوب مي شود.

وي افزود: به جرأت مي توان گفت بيش از 97 درصد از محصولات توليدي بخش كشاورزي كشور سالم است .

وي درباره بيمه محصولات كشاورزي گفت: تمام كشاورزان زراعي و باغي مي توانند محصولات خود را بيمه كنند و در اين بين گلخانه داران در صورت بيمه محصولات خود مي توانند از حمايت بيمه در زمينه تخريب گلخانه و محصولات توليدي بهره مند شوند.

رييس سازمان حفظ نباتات كشور افزود : يكي از مهمترين برنامه هاي توليد محصولات كشاورزي، توليد و صادرات محصولات غذايي حلال است كه بايد ترويج و فرهنگ سازي شود كه در اين زمينه جلسه هاي متعددي در سازمان خواروبار جهاني(فائو) بين كشورهاي مسلمان برگزار شده و نتايج قابل قبولي در پي داشت.

تعداد مشاهده خبر18 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal