مديركل دفتر حفاظت و حمايت سازمان جنگل‌ها خبر داد: ايجاد نوار حفاظتي 1176 كيلومتري با هدف تفكيك عرصه‌هاي منابع ملي از اراضي مردم
1385/09/28

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

سرويس: كشاورزي و دامپروري

به منظور جلوگيري از تصرفات عرصه‌هاي منابع طبيعي، پروژه نوار حفاظتي با هدف تفكيك انفال به ميزان 1176 كيلومتر در مرز عرصه‌هاي منابع ملي و مستثنيات اشخاص به مرحله اجرا درآمده است.

به گزارش ايسنا، مهندس شعبان اسدي ـ مديركل دفتر حفاظت و حمايت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور ـ اعلام كرد: اجراي پروژه نوار حفاظتي در راستاي اعمال مقررات قانون حفظ و حمايت از منابع طبيعي و ذخاير جنگلي كشور صورت مي‌گيرد و هدف از اجراي آن جداسازي و تفكيك عرصه‌هاي ملي از مستثنيات مردم است.

او اجراي پروژه‌هاي حفاظتي با توجه به كمبود نيروي كمي و كيفي در بخش حفاظت اين سازمان را بسيار موثر قلمدد كرد و يادآور شد اين حركت نقش بسيار موثري جهت جلوگيري از تجاوزات و تصرفات عرصه‌هاي منابع طبيعي داشته و باعث تشخيص بهتر و تحكيم حدود اراضي ملي خواهد شد.

اسدي هم‌چنين خاطرنشان كرد: در اجراي عمليات حفاظتي سعي بر اين است از فعاليت‌هاي مشخص و تعريف شده به صورت يكسان در مناطق مشابه و با احتساب شرايط توپوگرافي، اكولوژيكي و حفاظتي مناطق در كل كشور استفاده شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور، مديركل دفتر حفاظت و حمايت اين سازمان در پايان تاكيد كرد: از سال 79 تاكنون حدود 680 كيلومتر در قالب موافقت‌نامه‌هاي استاني و از سال 83 حدود 500 كيلومتر در قالب موافقت‌نامه‌هاي ملي، پروژه نوار حفاظتي با فعاليت‌هاي مختلف در حد و مرز عرصه‌هاي منابع طبيعي بحراني و مستثنيات در كل كشور توسط بخش حفاظت ادارات كل منابع طبيعي استان‌ها به مرحله اجرا درآمده و در بقيه سطح كشور كار مطالعات جهت پوشش حفاظتي بهتر عرصه‌ها ادامه دارد.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
کرمان 2.doc
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal