خلاقیت لازمه پیشرفت زنان ایرانی است
1391/03/03

امسال مراسم بزرگداشت ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن ويژه بانوان وزارت جهاد كشاورزي، متفاوت از سال‌هاي گذشته و با حال و هواي ديگري از سوي دفتر امور زنان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، در حاشيه اين مراسم، با منيژه امين‌زاده مشاور وزير در امور زنان گفت و گويي در خصوص نحوه برگزاري اين همايش در سال جاري داشتيم. وي اجراي اين مراسم در فضاي باز را ايده جديد دانست و افزود: اين همايش‌ها و جشن‌ها همواره در سالن‌ها و محيط‌هاي بسته برگزار مي‌شد كه در اين صورت محدوديت خاصي براي اجراي يك سري برنامه‌ها وجود داشت، بنابراين تصميم گرفتيم امسال اين همايش در فضاي باز اجرا شود.

مشاور وزير در امور زنان، با بيان اين كه در برگزاري اين گونه همايش‌ها از نقطه نظرات زنان استفاده مي‌شود، گفت: در سال جاري برنامه‌هاي تفريحي، زيارتي و آموزشي اجرا خواهد شد كه از جمله مي‌توان به برگزاري روز خانواده اشاره كرد. براي اجراي اين گونه مراسم، ايده‌ها و طرح‌هاي خوب به مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري ارايه مي‌شود و به دنبال آن از ايده‌هاي خوب تجليل به عمل مي‌آيد.

به گفته وي، در برگزاري اين همايش مقام عالي وزارت همراه و راهنماي ما بودند كه جاي تقدير دارد. زيرا در هر نهاد، سازمان و ... اگر مسوول پشتيبان كارمند نباشد آن كار موفقيت‌آميز به پايان نمي‌رسد.

وي در عين حال، از همكاري بخش‌هايي همچون پشتيباني، روابط عمومي، دفتر نمايندگي ولي فقيه، دفتر نظارت و ارزشيابي، بازرسي، عقيدتي، ايثارگران، امور اداري، حراست، نمايندگان امور زنان و ....  در برگزاري اين همايش،  تقدير كرد.

در ادامه اين مراسم، خانم سجادي معاون مشاور رئيس‌جمهور و رئيس مركز امور زنان و خانواده نيز به ارائه سخناني در خصوص جايگاه زن و تجليل از مقام زن پرداخت و افزود: نور حضرت زهرا (س) در طول تاريخ روشن بوده است و با وجودي كه خيلي‌ها خواستند اين نور را خاموش كنند، اما خوشبختانه موفق به انجام اين كار نشدند و تكليف و وظيفه ما رسيدن به آن منبع نور است.

سجادي با اشاره به نامگذاري امسال با نام سال توليد ملي، بر ترويج مصرف كالاهاي ايراني و تقبيح مصرف كالاي خارجي اشاره كرد و گفت: براي توسعه اشتغال‌زايي در سطح كشور و تحقير تفاخر نسبت به تهيه و مصرف برندهاي خارجي و خنثي‌سازي تحريم‌هاي دشمنان، زنان ايراني در هر بخشي كه مشغول به فعاليت هستند، بايد با تدبير، خلاقيت‌هاي خود را نشان دهند.

همچنين در اين همايش برنامه‌هايي همچون مسابقات ورزشي و تفريحي براي زنان كارمند وزارتخانه و كودكان زير 10 سال آنها اجرا شد كه مورد استقبال قرار گرفت. همچنين دكتر سيدا مرد حافظه ايران، نكاتي در مورد فعال كردن ذهن و تكنيك‌هايي براي تقويت حافظه بيان داشت.

گفتني است؛ در ادامه اين مراسم در طرحي نو، دو جلد كتاب و يك تابلو به مزايده گذاشته شد كه هر كدام با ذكر 14 هزار صلوات واگذار شد.

 

 

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal