توليد گوشت قرمز عشاير با اجراي طرح خودكفايي به 230 هزارتن مي رسد
1391/12/06

رئيس سازمان امور عشاير ايران از برنامه عشاير براي افزايش 50 هزار تني گوشت قرمز در طرح خودكفايي خبر داد.

جهانشاه صديق در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس، در پاسخ به اينكه نقش عشاير در طرح خودكفايي كه اخيراً به تصويب رسيده است تا چه اندازه است، گفت: بحث خودكفايي گوشت در جامعه عشايري هم دنبال مي‌شود، تفاهمنامه‌اي را به مبلغ 10 ميليارد تومان با صندوق توسعه حمايت از كشاورزي  امضاء كرديم كه با سرمايه‌گذاري در دو استان خراسان شمالي و خراسان رضوي 1800 تن به توليد پايه گوشت قرمز در اين دو استان اضافه شد. صديق‌ ادامه داد: پيگيري زنجيره توليد يعني پروار بندي و بازاريابي جزو برنامه‌هاي خودكفايي گوشت در امور عشاير است زيرا معتقديم توليدكننده را نبايد رها كرد و تا فروش محصول بايد حمايت كرد.

وي گفت: با اجراي طرح خودكفايي در سال پنجم مي‌توانيم حداقل 5 ميليون رأس را تحت پوشش اين طرح ببريم و اگر هر راس دام حداقل 10 كيلوگرم افزايش گوشت داشته باشد حداقل 50 هزار تن به توليد گوشت عشاير اضافه مي‌شود.

وي ادامه داد: در حال حاضر جامعه عشايري سالانه 180 هزار تن گوشت توليد مي‌كند كه در سال پنجم طرح به 230 هزار تن گوشت قرمز خواهد رسيد.

صديق در پاسخ به اينكه مشكل اجراي اين طرح چيست، گفت: عمده مشكلات ما تسهيلات است، با 10 ميليارد توماني كه پرداخت شد تنها توانستيم طرح خودكفايي گوشت را در دو استان كشور اجرا كنيم و آن هم در سطح محدود و اگر اين اعتبار افزايش يابد گستره اجراي طرح نيز بيشتر خواهد شد.

تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal