ضرورت اجرای طرح استانداردسازی پیش بینی خسارت
1393/04/02

مشاور عالی وزیر جهاد کشاورزی گفت:سیستم تهیه آمار باید از دقت، سرعت و صحت برخوردار باشد تا مدیران و کشاورزان را آگاه کند تا چه کاری را در چه زمانی باید انجام دهند.

به گزارش ایرنا، مهندس سید محمدحسین شریعتمدار روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه سامانه اطلاعاتی اندازه گیری، تحلیل مدیریت و پایش اطلاعات سطح زیر کشت محصولات استراتژیک که در پژوهشگاه فضایی ایران برگزار شد، بر ضرورت انجام طرح استانداردسازی پیش بینی خسارت تاکید کرد.

وی گفت:طرح استانداردسازی پیش بینی خسارت کار ارزشمندی است که باید صورت گیرد تا عوامل خسارت زا را بتوانیم کنترل کنیم.

وی با اشاره به آمار پراکنده در عرصه های مختلف گفت:ما در بحث آمار و اطلاعات با کمبود مواجه هستیم و یا آمار صحیح و درستی نداریم.

شریعتمدار ادامه داد: به عنوان مثال آمار مصرف سرانه شیر از 148 کیلو تا 110 و 60 کیلو متفاوت است و این آمار نمی تواند مسئولان را برای تصمیم گیری درست هدایت کند.

مشاور عالی وزیر جهاد کشاورزی گفت:این موضوع باعث شده کلسیم که از شاخص های عمده امنیت غذایی به شمار می رود در رژیم غذایی مردم کشور ما کم شده باشد.

شریعتمدار افزود:کاهش میزان کلسیم در رژیم غذایی مردم ایران باعث شده که سن پوکی استخوان به زیر 30 سال برسد که این موضوع ناشی از کمبود کلسیم است.

وی ادامه داد: زمانی که آمار و ارقام مختلفی ارائه می شود مسئولین و تصمیم گیران کشور نمی توانند به درستی تصمیم گیری کنند.

مشاور عالی وزیر جهاد کشاورزی افزود: همه درگیر این آمار شده اند و راه برون رفتی برای آن پیدا نشده است.

شریعتمدار ادامه داد:ارائه آمار درست به ما کمک می کند که واردات محصولات در کشور را کاهش دهیم.

وی ادامه داد:هرچقدر بتوانیم به موقع پیش بینی کنیم بهتر می توانیم مشکلات را حل کنیم چرا که بعد از وقوع حادثه تامین امکانات و اقدامات بسیار مشکل خواهد بود.

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal