تدابير دولت يازدهم براي توليد بهينه محصولات كشاورزي
1392/10/01

قائم مقام وزير جهاد كشاورزي در امور مجلس گفت: براي رسيدن به خودكفايي در بخش كشاورزي دولت تدابيري انديشيده است كه اميد است با ايجاد زيرساخت هاي جديد به يك توليد خوب برسيم.

به گزارش خبرنگار مهر، خليل آقايي در نشست شوراي هماهنگي جهادكشاورزي و مديران بخش كشاورزي استان مركزي با اشاره به تدابير جديد دولت افزود: با ايجاد زيرساخت هاي مناسب، تغيير ماشين آلات، امكانات و تجهيزات مورد نياز و اجراي عمليات زيربنايي اميد است به توليد بهينه كشاورزي دست پيدا كنيم.

وي با اشاره به اينكه كشور در توليد برخي محصولات باغي از جمله پسته، زيتون، زعفران و سيب از امتيازات خوبي برخوردار و جزو 10 كشور جهان است اظهارداشت: اميد است با ايجاد يك فضاي مناسب بتوانيم در توليد محصولات كشاورزي پيشرو باشيم.

آقايي در اين نشست به ظرفيت ها و پتانسيل هاي كشاورزي استان مركزي اشاره و نيز بر استفاده صحيح از بخش كشاورزي تاكيد كرد و گفت: استان مركزي نيز در توليد برخي محصولات باغي مانند هلو و شليل نسبت به ساير استان هاي كشور حايز رتبه است همچنين انار ساوه با برند جهاني در دنيا شناخته شده است كه انتظار مي رود با بهبود روند كاشت، داشت و بردشداتش شاهد افزايش توليد در سطح و توليد بهينه باشيم.

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal