‪۳۰درصد تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی تحصیلات عالی دانشگاهی دارند
1387/03/22

معاون وزير جهاد كشاورزي و رييس شناسايي، انتخاب و معرفي توليدكنندگان برتر بخش كشاورزي گفت: ‪۳۰درصد توليدكنندگان برتر بخش كشاورزي در سال جاري داراي تحصيلات عالي دانشگاهي هستند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، دكتر جعفر خلقاني در آيين قدرداني از توليدكنندگان برتر بخش كشاورزي افزود: امسال در مجموع ‪۸۶كشاورز در زيربخشهاي مختلف و در ‪۶۱رشته موضوعي و محصولي به عنوان توليدكننده برتر ملي انتخاب شده اند.

به گفته وي، ‪۶۰درصد منتخبان داراي سن كمتر از ‪۵۰سال هستند كه سن مناسب اقتصادي براي توليد در بخش كشاورزي محسوب مي‌شود.

وي اظهار داشت: بيش از ‪۳۰درصد منتخبان نيز زير ‪۴۰سال سن دارند و از نظر تحصيلي نيز ‪۶۶درصد توليدكنندگان برتر داراي تحصيلات ديپلم و بالاتر هستند.

وي با بيان آنكه امسال هيچكدام از توليدكنندگان در گروه كم سواد و بي سواد قرار ندارند، اين امر را افتخاري براي بخش كشاورزي دانست.

دكتر خلقاني در ادامه از نيروي انساني به عنوان اصلي‌ترين سرمايه بخش كشاورزي ياد كرد و گفت: توسعه بخش كشاورزي در تمام ابعاد از طريق توسعه نيروي انساني كارآمد، متخصص، مسئول، متعهد و متكي به منابع داخي كشور امكانپذير است.

به گفته وي، محور توسعه بخش كشاورزي نيروي انساني و كشاورزان است و هدف اصلي از معرفي كشاورزان نمونه، ارج نهادن به تلاشهاي توليدكنندگان بخش است.

وي ايجاد انگيزه رقابت سالم و الگوسازي براي فعالان و شاغلان بخش را از ديگر اهداف معرفي توليدكنندگان برتر عنوان كرد و افزود: براي معرفي كشاورزان برتر شاخصهاي متعددي ازجمله ايجاد ارزش افزوده در محصولات، جلوگيري از ضايعات، اهميت رشته از نظر بهره وري بيشتر و عوامل محدودكننده توليد ازجمله آب، رعايت اصول فني و علمي در تمام مراحل توليد، بهره وري در مصرف و بكارگيري بهينه عوامل توليد بويژه آب و منابع خاك، حفظ و پايداري محيط زيست، كاهش هزينه توليد، برخورداري از دانش و فناوري نوين، توليد محصول سالم و ابتكار در توليد مورد توجه قرار گرفته است.اداره كلروابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir

pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر20 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal