3 /‪۲۵۷ميليارد ريال خسارت به كشاورزان پرداخت شد
1386/04/10

صندوق بيمه محصولات كشاورزي در هفت ماهه نخست سال زراعي ‪۸۵ ۸۶درمجموع ‪۲۵۷ميليارد و ‪۳۰۱ميليون ريال خسارت به توليدكنندگان زيربخشهاي مختلف كشاورزي پرداخت كرده است.

به‌گزارش ايرنا، بالاترين ميزان خسارت پرداختي در زير بخشهاي مختلف كشاورزي در دوره يادشده به توليدكنندگان زيربخش دام و طيور اختصاص دارد كه به ترتيب ‪۱۵۱ميليارد و ‪۸۵۳ميليون ريال و‪ ۸۶ميليارد و ‪۱۲۹ميليون ريال خسارت دريافت كرده‌اند.

توليدكنندگان محصولات زراعي نيز در اين مدت ‪۱۶ميليارد و ‪۵۴۸ميليون ريال خسارت دريافت كرده‌اند.

صندوق بيمه محصولات كشاورزي همچنين در اين دوره ‪۶۱۷ميليون ريال خسارت به توليدكنندگان آبزيان ، ‪۵۰۵ميليون ريال به بهره‌برداران منابع طبيعي و يك ميليارد و ‪۶۴۹ميليون ريال به باغداران پرداخت كرده است.

صندوق يادشده تعداد بيمه‌گذاران را در هفت ماهه نخست سال زراعي ‪،۸۵ ۸۶ يك ميليون و ‪۲۸۷هزار و ‪۱۴۶نفر اعلام كرد كه اين ميزان ‪۳۴هزار و ‪۱۷۵نفر كمتر از افراد بيمه‌گذار در زمان مشابه سال زراعي ‪۸۴ ۸۵بوده است.

تعداد افراد خسارت ديده نيز از ابتداي سال زراعي جاري تا پايان فروردين ماه امسال ‪۲۵۴هزار و ‪۲۵۵نفر اعلام شد.

سطح اراضي بيمه شده كشاورزي در هفت ماهه نخست سال زراعي جاري نيز در زيربخش زراعت چهار ميليون و ‪۵۶۰هزار و ‪۵۵۷هكتار، در زيربخش باغباني ‪۳۰۷ هزار و ‪۱۷۶هكتار و منابع طبيعي يك ميليون و ‪۳۱۰هزار و ‪۹۶۳هكتار اعلام شده است.

براساس اعلام صندوق بيمه محصولات كشاورزي، در دوره يادشده همچنين شش ميليون و ‪۵۹۶هزار و ‪۵۲۰واحددامي، ‪۲۵۹ميليون و ‪۱۵۰هزارو ‪۵۰قطعه طيور، ‪۵۱۲هزار و ‪۲۵۵مترمربع مزرعه پرورش آبزيان و ‪۲۵۸جعبه پرورش كرم ابريشم تحت پوشش بيمه محصولات كشاورزي قرار داشته است.

مجموع حق بيمه "دريافتي" و "دريافتني"( قابل دريافت ) در اين مدت نيز يك تريليون و ‪۶۷۸ميليارد و ‪۲۱۸ميليون ريال اعلام شده است. 

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal