ايستگاه ملي مبارزه با ملخ صحرايي راه اندازي شد
1385/10/04


ايستگاه ملي مبارزه با ملخ صحرايي در منطقه محمدآباد كرج راه اندازي شد.

 

رئيس سازمان حفظ نباتات ايران با اعلام اين خبر به خبرگار مهر گفت: هدف از راه اندازي اين ايستگاه كنترل ملخ در اراضي كشاورزي ، اطلاع رساني به كشاورزان و مراقبت از آسيب هاي اين ملخ به محصولات كشاورزي است.

علي عليزاده افزود: اين ايستگاه با حضور كارشناسان زبده و كارآزموده آمادگي اعزام نيروي متخصص جهت مبارزه با ملخ به اقصي نقاط كشور را دارد و حتي مي تواند به ساير كشورها در اين زمينه كمك كند.

وي خاطرنشان كرد: نيروهاي مستقر در ايستگاه ياد شده به محض دريافت هشدار از سوي سازمان هاي جهاني از جمله فائو جهت كنترل و مبارزه با آفت ملخ صحرايي وارد عمل خواهند شد.

عليزاده يادآور شد: اين سازمان ايستگاه با صرف اعتباري بالغ بر 10 ميليارد ريال در كرج راه اندازي شده است و پيش بيني مي شود تاثير قابل توجهي در مبارزه با ملخ صحرايي داشته باشد.

وي اظهار داشت: ملخ صحرايي مناطقي از قبيل هرمزگان ، فارس ، كرمان ، بوشهر ، خوزستان ، كهكيلويه و بويراحمد ، سيستان و بلوچستان ار تهديد مي كند و در صورت بي توجهي مي تواند خسارات قابل توجهي به كشاورزان اين نقاط وارد سازد.

عليزاد تصريح كرد: با برنامه ريزي هاي صورت گرفته و آفت زدايي هايي كه در سال هاي مختلف انجام شده است چند سال كه هيچ نقطه اي از كشور مورد حمله اين آفت قرار نگرفته است.

به گزارش مهر، ملخ صحرايي به عنوان يكي از خطرناك ترين آفت بخش كشاورزي است و قادر به ايجاد خطرات جدي براي كشاورزان است.

اين آفت از صحراهاي شمال غربي و مركزي آفريقا زاد و ولد و تغذيه مي كند و با مهاجرت از سمت شرق آفريقا و عبور از درياي سرخ و استقرار ، تغذيه و زاد و ولد در عربستان از طريق خليج فارس و درياي عمان به ايران وارد مي شود.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal