مدير كل دفتر گل و گياهان زينتي وزارت جهاد كشاورزي: ارزش اقتصادي صادرات گل و گياهان زينتي به 100 ميليون دلار خواهد رسيد
1386/02/15

خبرگزاري كشاورزي ايران - گروه كشاورزي :

طي سال‌هاي آينده ارزش اقتصادي صادرات گل و گياهان زينتي از كشور به 100 ميليون دلار افزايش خواهد يافت.    

مهندس بهروز غيبي مدير كل دفتر گل و گياهان زينتي، گياهان دارويي و قارچ‌هاي خوراكي وزارت جهاد كشاورزي در گفت و گو با خبرنگار ايانا با اعلام اين خبر گفت: روند ساخت و ساز و احداث مجتمع‌هاي گلخانه‌اي در سال‌هاي اخير به شكلي بوده كه مي‌توان به رشد ميزان صادرات گل و گياهان زينتي در آينده اميدوار بود.

وي با اشاره به جايگاه ناچيز ايران از نظر صادرات گل و گياهان زينتي در جهان اظهار داشت: در حال حاضر به طور متوسط 10 ميليون دلار گل و گياهان زينتي از كشورمان صادر مي‌شود و اين در حاليست كه پتانسيل‌ بالقوه‌اي براي افزايش ميزان توليد و صادرات اين محصولات در ايران وجود دارد.

مهندس غيبي در ادامه افزود: با توجه به حضور فعال پرورش دهندگان گل در كشور كه بهترين ارقام روز دنيا را وارد و اقدام به تكثير آن كرده‌اند و هم‌چنين با توجه به مشاركت اتحاديه گل و گياه ايران و بخش بازرگاني در توليد و صادرات گل و گياهان زينتي، توسعه صادرات اين محصولات در دستور كار وزارت جهاد كشاورزي قرار گرفته است.

مدير كل دفتر گل و گياهان زينتي وزارت جهاد كشاورزي با اشاره به بحث جهاني شدن در دنياي امروز گفت: جهاني‌شدن به معناي اقتصاد و تجارت بدون مرز است كه لازمه آن بينش وسيع، حركت هدفمند،‌ نگرش سيستمي و افزايش توانمندي‌هاست و بايستي محصولات خود را هماهنگ با تقاضاي مشتريان داخلي و خارجي توليد و عرضه كرد.

بهروز غيبي با اشاره به اينكه اين موضوع در صنعت گل و گياه كشور شكل گرفته، گفت: اميدواريم كه در سال‌هاي آتي آثار خود را در اقتصاد و ارزآوري كشور شاهد باشيم./

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر28 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal