350 كشتارگاه غير بهداشتي در كشور تعطيل شد
1387/04/05

رئيس سازمان دامپزشكي كشور گفت: 350 كشتارگاه غير بهداشتي و سنتي در كشور تعطيل شدند.         

دكترمجتبي نوروزي در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، با اشاره به اين كه تعداد كشتارگاههاي سنتي و غيربهداشتي از 750 واحد به 403 واحد كاهش يافته است، افزود: براساس برنامه ظرف 5 سال آينده 300 كشتارگاه ديگر سنتي و غير بهداشتي تعطيل مي‌شود.

رئيس سازمان دامپزشكي كشور بيان داشت: 33 كشتارگاه صنعتي دام در كشور در حال احداث است كه 2 كشتارگاه در هفته جهاد كشاورزي به بهره‌برداري رسيده است.

نوروزي تأكيد كرد: تمام كشتارگاههاي موجود كه در داخل شهرها قرار گرفته‌اند، تعطيل مي‌شوند و پس از انتقال به خارج از حريم بهداشتي شهر، تبديل به كشتارگاه صنعتي مي‌شوند.

رئيس سازمان دامپزشكي در مورد طرح نمايندگان مجلس هفتم براي نظام جامع دامپروري كشور گفت: اين طرح هنوز به تصويب نهايي نرسيده و قرار است در كميسيون كشاورزي مجلس جمع‌بندي شود، لذا نمايندگان هرچه تصميم بگيرند، مي‌پذيريم.

نوروزي مشكل اصلي عدم تصويب اين طرح در كميسيون كشاورزي را اختلاط وظايف نظارت بر بهداشت كه بر عهده سازمان دامپزشكي است و وظيفه نظارت بر توليد كه برعهده معاون امور دام است و نيز تداخل امور تصدي و تولي‌گري در بخش دامپروري دانست.

وي گفت: اختلاف نمايندگان كميسيون كشاورزي در يكي دو ماده اين طرح است و تا رفع مشكل به صورت كارشناسي بعيد است به تصويب نهايي برسد، اما در عين حال بستگي به نظر نمايندگان مجلس دارد.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

www.pr.maj.ir

pr@maj.ir

pr@agri-jahad.ir
تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal