خرید توافقی 2 میلیون و 200 هزار تن محصولات کشاورزی
1391/11/17

مدير عامل سازمان مركزي تعاون روستايي گفت: در سال جاري بالغ بر دو ميليون و 200 هزار تن انواع محصولات كشاورزي به شيوه توافقي از كشاورزان خريداري شده است.

مهندس سيد نظام الدين سجادي در گفتگو با خبرگزاري موج با بيان اين مطلب اظهار داشت: طبق قانون دولت موظف است محصولات كشاورزان را به شكل تضميني خريداري كند.

وي افزود: بر اساس وظايف تعيين شده بوسيله معاونت نظارت راهبردي رياست جمهوري، خريد برخي از محصولات كشاورزي به عهده سازمان مركزي تعاون روستايي بوده و اين مجموعه كارگزار انجام خريدهاي تضميني است.

وي با اشاره به اينكه خريد توافقي محصولات كشاورزي هم به نفع توليدكننده و هم دولت است، بيان داشت: ضرر و زيان اين دسته از خريدها براي دولت كمتر بوده و ضايعات محصولات كشاورزي در اين روش، به حداقل مي رسد.

سجادي تصريح كرد: از سال گذشته توسعه خريد توافقي محصولات كشاورزي در دستور كار سازمان مركزي تعاون روستايي قرار گرفت. اگرچه در برخي استان ها مجبور به خريد تضميني سيب زميني و پياز شديم اما در مجموع خريد توافقي محصولات بيشتر از خريد تضميني بود.

وي مجموع حجم خريدهاي تضميني سال جاري را 87 هزار و 677 تن اعلام كرد و گفت: بخش عمده اين خريدها شامل پياز و سيب زميني است.

تعداد مشاهده خبر20 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal