تلاش سازمان شيلات ايران براي افزايش سهميه سوخت يارانه‌اي صيادان
1392/07/09

معاون صيد و بنادر سازمان شيلات ايران از مخالفت ستاد هدفمندي يارانه‌ها در دولت گذشته با پيشنهاد سازمان شيلات براي افزايش سهميه سوخت يارانه‌اي صيادان به حدود يك ميليون ليتر در روز خبر داد.

علي‌اصغر مجاهدي در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: از نظر سازمان شيلات هر كسي 100 روز از سال به دريا برود صياد است كه بر اين اساس سالانه حدود 140 هزار صياد با 120 هزار شناور كوچك و بزرگ در آب‌هاي كشور مشغول فعاليت هستند.

وي افزود: در مرحله‌ اول طرح هدفمندي يارانه‌ها مقرر شده بود سوخت به قيمت آزاد به صيادان داده شود اما با توجه به مذاكرات صورت گرفته، روزانه حدود 800 هزار ليتر بنزين به عنوان سوخت يارانه‌اي در اختيار صيادان قرار گرفت كه در ادامه به 900 هزار ليتر افزايش يافت.

معاون صيد و بنادر سازمان شيلات ايران گفت: با توجه به بررسي‌هاي صورت گرفته به اين نتيجه رسيديم كه اين ميزان نيز پاسخگوي عمليات صيادي همه صيادان نخواهد بود؛ بنابراين پيشنهاد كرديم تا اين سهميه به يك ميليون ليتر در روز افزايش يابد.

مجاهدي ادامه داد: اين پيشنهاد پس از بررسي‌هاي فراوان و عليرغم تاييد از سوي ستاد حمل و نقل سوخت كشور در اواخر دولت دهم، رييس ستاد هدفمندي‌ يارانه‌ها با افزايش سهميه سوخت يارانه‌اي صيادان به دليل نبود منابع براي اختصاص اين سهميه مخالفت كرد.

وي با بيان اينكه پيگيري براي افزايش سهميه سوخت يارانه‌اي صيادان به سياست‌هاي كلان دلت يازدهم و چگونگي ادامه قانون هدفمندي يارانه‌ها در مرحله دوم بستگي دارد، تاكيد كرد: در صورت نياز و ادامه يافتن مرحله دوم قانون هدفمندي يارانه‌ها، سازمان شيلات تمام تلاش خود را براي افزايش سهميه سوخت يارانه‌اي صيادان خواهد كرد.


تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal