ضرورت توجه به فرایند فرآوری و افزایش رکورد تولید در هکتار زعفران
1391/08/24

نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي گفت: توجه به فرايند فرآوري زعفران از مرحله كاشت تا بسته بندي ضروري است و اين امر سبب شكوفايي اقتصاد كشور و خراسان جنوبي خواهد شد.به گزارش ايرنا،آيت الله حسن عالمي در جشنواره طلاي سرخ در شهرستان قاينات با بيان اينكه زعفران در تمدن ايران و ايراني جايگاه مهمي دارد، افزود: زعفران با ارزش ترين گياه طبيعت است.

وي گفت: زعفران گياهي است كه به اذعان عموم گياه شناسان در زمره گران ترين گياهان قرار مي گيرد و خداوند خاكي را در خراسان جنوبي قرار داده كه مردم آن پردرآمدترين زراعت را از خاكي با آب كم برداشت مي كنند.

وي با اشاره به خاصيت شفابخش زعفران گفت: زعفران ماده اي است كه از رنگ و طعم آن بهره برداري مي شود و نيز در قديم الايام براي نوشتن اسناد وقف از مركب زعفران استفاده مي شده است.

نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي در ادامه با بيان اينكه زعفران از خانواده گياهان زنبقي بوده و گياهي با ارزش است، افزود: اين گياه بايد به گونه اي در روستاها مديريت شود كه فاصله بين ميانگين و ركورد توليد زعفران در هكتار افزايش يابد.

وي گفت: كارشناسان جهاد كشاورزي بايد تلاش كنند در توليد زعفران از كود شيميايي استفاده نكنند و درصورت لزوم از سمومي استفاده شود كه كمترين خطر را داشته باشد.

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal