طي حكمي از سوي وزير جهاد كشاورزي: رييس جديد موسسه تحقيقات اصلاح و تهيه نهال و بذر كرج منصوب شد
1386/02/30

خبرگزاري كشاورزي ايران - گروه پژوهش و تحقيقات :

طي حكمي از سوي وزير جهاد كشاورزي دكتر مصطفي آقايي به سمت رييس موسسه تحقيقات اصلاح و تهيه بذر و نهال كشور و مهندس رمضان رويين‌تن به سمت رييس سازمان جهاد كشاورزي استان كرمانشاه منصوب شدند.    

به گزارش ايانا و به نقل از سازمان جهاد كشاورزي استان كرمانشاه وزير جهاد كشاورزي بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي موجود اين بخش با استفاده از دانش تكنولوژي روز را باعث رونق و شكوفايي بيش از پيش كشاورزي منطقه دانست.

محمد رضا اسكندري در جمع مديران اجرايي- كارشناسان جهاد كشاورزي و جمعي از مسئولان استان كرمانشاه گفت: با ترويج- آموزش و بهره‌گيري مناسب از منابع موجود توان افزايش توليد محصولات كشاورزي در كشور وجود دارد.

وزير جهاد كشاورزي ضريب بهره‌بروري از آب در بخش كشاروزي را 40 درصد اعلام و تصريح كرد: با اجراي روش آبياري قطره‌اي اين ميزان تا 90 درصد قابل افزايش است.

اسكندري گفت: سال گذشته ارزش صادرات محصولات كشاورزي 2 ميليارد دلار بوده است كه پيش‌بيني مي‌شود امسال به فراتر از 2/5 ميليارد دلار برسد.

وي ميزان تسهيلات بانكي بخش كشاورزي را در سال جاري نزديك به 10 هزار ميليارد تومان اعلام كرد و گفت: امسال 200 ميليارد تومان نيز براي بيمه محصولات كشاورزي اختصاص يافته است.

در اين نشست آيت‌ا... زرندي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه كرمانشاه نيز ترويج آموزش- استفاده از علوم و آشنايي كشاورزان با فناوري نوين كشاورزي را خواستار شدند.

وي گفت: با گسترش فرهنگ كار و استفاده مناسب از توانمنديهاي موجود مي‌توان به افزايش درآمد و اشتغال پايدار اميدوار بود.

دكتر جهانبخش اميني نماينده مردم كرمانشاه در مجلس شوراي اسلامي هم كشاورزي را يكي از موفق‌ترين بخش‌هاي در جذب تسهيلات بنگاههاي اقتصادي زودبازده خواند و گفت: با مهار روان آبها و ايجاد صنايع تبديلي و تكميلي توان افزايش توليد محصولات در استان وجود دارد.

مصطفي آقايي رئيس پيشين سازمان جهاد كشاورزي  نيز با ارائه گزارشي وضعيت كشاورزي استان را برشمرد.

در اصلاح و تهيه نهال و بذر كشور و مهندس رمضان روئين‌تن را به عنوان رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان كرمانشاه معرفي كرد./

 


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر10 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal