کارگروه آب و آبخیزداری در سازمان تات تشکیل می شود
1392/12/20

جلسه هم اندیشی  اعضاء انجمن آبخیزداری ایران با حضور جمعی از محققان و استادان بخش آبخیزداری کشور در سالن دانش سازمان تحقیقات، آموزش وترویج کشاورزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تحقیقات، آموزش وترویج کشاورزی،دکتر زند معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در این جلسه، تشکیلات سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی "تات" در زمینه آب و خاک را برای رفع مشکلات بخش کشاورزی ناکافی عنوان کرد و افزود: امیدوارم این فعالیت ها با تشکیلات جدید توسعه یابد.

وی از تشکیل کارگروهی درخصوص آب و آبخیزداری با حضور محققان در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی خبر داد و گفت: در این کارگروه کلیه مباحث آب از جمله سیاست ها و برنامه های تحقیقاتی و هم ساختار تشکلاتی بررسی می شود و هدف این کارگروه یکسان سازی دیدگاه های متنوع در خصوص آب است تا موضع گیری عمیق تر و واحدتری ایجاد شود و بتوان این اهداف را به کل وزارت جهاد کشاورزی تسری داد.

دکتر فرود شریفی عضو هیات علمی پژوهشکده حفاظت آب و خاک نیز در این جلسه، برنامه ریزی های تعیین شده در برنامه افق 1404 و برنامه پنجم توسعه کشور را مبنای حرکت آبخیزداری در کشور عنوان کرد و افزود: در کشور حدود 24 میلیون هکتار طرح آبخیزداری با هزینه کمتر از هزار میلیارد تومان انجام شده است، در مقایسه با  هزینه کرد همین مبلغ در ساخت سد کرخه، ملاحظه می شود که کل هزینه آبخیزداری کشور از هزینه یک سد کمتر بوده است. با توجه به مقرون به صرفه بودن و بهره دهی بالا ، حرکت انقلابی مردمی غیر متمرکز و سایر خصوصیات مثبتی که طرح دارد، خواستار این هستیم که به تقویت تشکیلات و قوانین مربوطه توجه بیشتری شود.

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal