حراست از منابع طبيعي در اجراي طرح توسعه كشاورزي لحاظ مي شود
1391/02/16

 وزير جهاد كشاورزي گفت: اجراي طرح توسعه كشاورزي به منابع طبيعي كشور آسيب نمي رساند، ملاحظات مربوط به حراست از منابع طبيعي در اجراي اين طرح لحاظ شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، صادق خليليان در گرهمايي روساي موسسات آموزش عالي كشاورزي و منابع طبيعي كشور در پرديس كشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه تهران در كرج افزود: در طراحي طرح توسعه كشاورزي تلاش شده تا امر حراست از منابع طبيعي دچار مشكل نشود و زمينه هاي لازم براي تحقق اين امر فراهم مي شود.

وزير جهاد كشاورزي ادامه داد: مسئولان منابع طبيعي استان ها در ستادهايي كه به منظور توسعه كشاورزي تشكيل شده، حضور دارند و با همكاري آنها اهداف مربوطه دنبال مي شود و زمينه هاي عملي شدن برنامه ها فراهم خواهد شد.

اين مسئول گفت: كارگروه ملي در راستاي طرح توسعه كشاورزي تشكيل شد و ستادي نيز در زمينه توسعه كشاورزي در استان ها و شهرستان ها وجود دارد كه امور مربوطه را پيگيري خواهند كرد.خليليان افزود: واگذاري زمين نيز در طرح توسعه كشاورزي دنبال و در اين زمينه به اولويت ها توجه مي شود ضمن اينكه در واگذاري زمين در اين زمينه، اولويت با فارغ التحصيلان كشاورزي خواهد بود.وزير جهاد كشاورزي ادامه داد: همچنين اين امر در خصوص آن دسته از اراضي كه استعداد لازم را براي اجراي فعاليت هاي زراعي دارند، اجرا مي شود ضمن اينكه يكي از ديگر شرط ها نيز اين است كه وزارت نيرو آب را تامين كرده باشد.

وي گفت: البته مالكيت زمين به كسي منتقل نمي شود و در قالب قرارداد اجاره پنج تا سه ساله، فعاليت ها صورت مي گيرد و در صورت داشتن شرايط لازم، قرارداد تمديد خواهد شد.خليليان در خصوص اهميت حفظ مراكز و زمين هاي آموزشي مربوط به كشاورزي و منابع طبيعي نيز افزود: اين مراكز بايد حفظ شوند و دستگاه هاي ذيربط نيز در اين خصوص همكاري داشته باشند.وزير جهاد كشاورزي ادامه داد: همچنين بايد از تغيير كاربري هايي كه موجب از ميان رفتن اراضي آموزشي كشاورزي مي شود، جلوگيري كرد.

اين مسئول گفت: يكي از زمين هايي كه بايد حتما حفظ شود، مزرعه آموزشي پرديس كشاورزي و منابع طبيعي دانشگاه تهران در كرج است و همه دستگاه هاي مربوطه بايد در اين راستا همكاري هاي لازم را با اين پرديس داشته باشند. 

تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal