صيد فانوس ماهيان اقيانوس هند بايد مورد توجه جدي قرار گيرد
1392/10/11

قائم مقام سازمان شيلات ايران گفت:سهم قانوني ايران از صيد فانوس ماهيان در اقيانوس هند 12درصد تعيين شده و اين درحاليست كه ميزان برداشت ايران در اين پهنه آبي كمتر از دو درصد است.

به گزارش ايرنا سيف الله حقيقي ، در آيين توديع و معارفه مديران شيلات هرمزگان افزود:صيد فانوس ماهيان از ظرفيت ها و فرصت هاي فراموش شده صنعت شيلات است كه بايد در دوره جديد مورد توجه جدي قرار گيرد.

وي با اشاره به كاهش ذخاير آبزيان، پرورش ماهي در قفس (در دريا)را از شيوه هاي مناسب براي جبران كاهش صيد دانست و بيان داشت:بايد با ارائه تسهيلات بانكي و ديگر شيوه هاي حمايتي ، افراد را نسبت به استفاده از اين روش ترغيب كرد.

قائم مقام سازمان شيلات ايران در بخش ديگري از مطالب خود ، قابليت هاي استان هرمزگان براي پرورش ميگو را قابل توجه دانست و گفت:مي توان اين استان را به قطب پرورش ميگو در منطقه تبديل كرد.

حقيقي بيان كرد:سهم 40 درصدي استان هرمزگان از مجموع صيد كشور بيانگر جايگاه مهم اين استان در زمينه شيلات است.

وي گفت:بايدبا همكاري مديران ارشد سازمان شيلات ايران ، مديريت عالي استان و مديريت محلي شيلات، راه هاي بهره وري بيشتر از ظرفيت هاي شيلاتي هرمزگان فراهم شود .

قائم مقام سازمان شيلات همچنين افزايش اختيارات مديريت شيلات استان هرمزگان را خواسته معقول و منطقي دانست و اظهار كرد:بايد ساز و كارهاي قانوني اين موضوع بررسي و اجرايي شود.

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal