بررسي راهبردهاي بلند مدت بخش كشاورزي در شوراي آمايش سرزمين
1391/10/19

 معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري اعلام كرد: شوراي آمايش سرزمين در آخرين جلسه خود و در ادامه بررسي راهبردهاي بلند مدت بخش كشاورزي چند بند از اين راهبردها را مصوب كرده است .

به گزارش ايرنا، دراين جلسه مقرر شد ، مديريت توليد محصولات كشاورزي با حفظ پايداري منابع پايه توليد و تقويت كشاورزي تجاري و يكپارچه براي تمامي مراحل قبل و پس از توليد تا مصرف انجام شود.

همچنين تامين امنيت غذايي كشور مبتني بر توليد داخلي محصولات با راهبردي متناسب با قابليت مناطق از ديگر مصوبات بود .

بنابراين گزارش، بندي ديگر از اين راهبردها درخصوص توسعه همكاري هاي بين المللي و منطقه اي با تاكيد بر استفاده از فناوري هاي نوين كشاورزي و بهره برداري مشترك از امكانات و منابع طبيعي ساير كشورها مصوب شده است.

توسعه كشت گلخانه اي و آب كشت در مناطق با شرايط اقليمي مناسب و رعايت ملاحظات زيست محيطي و نيز حفظ كاربري اراضي كشاورزي (زراعي و باغي) در حريم شهرها با به كارگيري روش هاي تشويق و تنبيهي مناسب و با توجه به ظرفيت هاي آبي موجود از ديگر بندهاي مصب در اين جلسه بود.

اعضاي شوراي آمايش سرزمين همچنين در بند ديگري با تاكيد بر حفظ، احياء و بهره برداري بهينه از منابع آب كشاورزي متناسب با ظرفيت واحدهاي هيدرولوژي، با رعايت الگوي كشت، ارتقاي روش هاي آبياري و گسترش سيستم هاي نوين توزيع و تكميل شبكه هاي آبياري و زهكشي را مورد تصويب قرار داد.براساس اين گزارش، ادامه بررسي راهبردهاي بلند مدت بخش كشاورزي به جلسه ديگري موكول شد و بندهاي مذكور با تصويب در جلسه هيات وزيران نيز نهايي خواهد شد.

 

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal