مشاور وزیر جهادکشاورزی در امور زنان خبرداد: اختصاص بیش از دو میلیارد تومان اعتبار به زنان شاغل در بخش کشاورزی
1385/11/16

 

خبرگزاري موج - مشاور وزير جهاد كشاورزي در امور زنان گفت: مركز امور زنان با مشاركت وزارت رفاه و تامين اجتماعي و سازمان بهزيستي بيش از دو ميليارد تومان اعتبار به زنان شاغل در بخش كشاورزي اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار موج، تهمينه دانيالي مشاور وزير جهادكشاورزي در امور زنان شاغل و مدير كل زنان روستايي امروز در مراسم تجليل از زنان شاغل سرپرست خانوار وزارت جهاد كشاورزي اظهارداشت:در حال حاضر جمعيت زنان روستايي بالغ بر حدود 11 ميليون نفر است كه از اين ميزان بيش از يك ميليون بهره‌‏بردار در بخش كشاورزي و در استان‌‏هاي مختلف قرار گرفته‌‏اند.

وي افزود: يك ميليون بهره‌‏بردار بخش كشاورزي به طور مستقيم در اين بخش فعالند و مابقي آنان نيز در فعاليت‌‏هايي نظير كاشت، داشت،فرآوري محصولات كشاورزي، دامپروري و شيلات اشتغال دارند.

دانيالي با اشاره به وجود 60 درصد جمعيت زنان روستايي در استان‌‏هاي شمالي كشور

گفت: درحال حاضر بيش از 4 هزار نفر سرپرست خانوار شاغل در بخش كشاورزي وجود دارد كه به فعاليت‌‏هاي مختلفي در بخش مشغول هستند.

وي به اولويت دولت نهم و مركز امور زنان مبني بر حمايت از زنان سرپرست خانوار اشاره كرد و اظهارداشت: مركز امور زنان و همچنين رياست جمهوري توجه ويژه اي بر حمايت از زنان سرپرست خانوار دارند كه در اين راستا حمايت‌‏هاي ويژه‌‏اي از اين قشر به عمل مي‌‏آيد.

مشاور وزير جهاد كشاورزي در امور زنان شاغل اضافه كرد: در 10 استان محروم كشور به زنان سرپرست خانوار جهت اشتغال زود بازده وام‌‏هاي كم بهر‌‏ه‌‏اي اختصاص مي‌‏يابد .ضمن آن كه از طريق صندوق‌‏هاي اعتبار خرد نيز به آنان كمك‌‏هاي بلاعوض اعطا مي‌‏شود.

دانيالي بر ضرورت بهره‌‏گيري از توان دستگاهها جهت حمايت از زنان سرپرست خانوار تاكيد كرد و افزود:در استان‌‏هايي نظير كرمان،سيستان و بلوچستان،هرمزگان،بوشهر، كهكيلويه و بويراحمد و كرمانشاه كه تعداد زنان سرپرست خانوار بيشتر از ساير شهرستان‌‏ها مي باشد با نظارت كامل حمايت‌‏هاي ويژه به عمل خواهد آمد.

وي تصريح كرد:با مشاركت وزارت رفاه و تامين اجتماعي و سازمان بهزيستي با مركز امور زنان بيش از دو ميليارد تومان به زنان شاغل در بخش كشاورزي به منظور ارايه حمايت‌‏هاي مالي به آنان اختصاص يافته است.

مدير كل زنان روستايي در پايان گفت:تسهيلات اعطايي به زنان شاغل در بخش كشاورزي از طريق بانك كشاورزي با سود كمتر از 6 درصد پرداخت مي‌‏شود.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر15 بار
تصاویر مرتبط

  • get_image_content.png

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal