آخرين اقدامات واگذاري هاي اصل 44 در بخش كشاورزي
1387/08/21

خبرگزاري فارس: مدير عامل شركت مادر تخصصي خدمات كشاورزي گفت: تاكنون بيش از 65 درصد از شركت‌هاي زير مجموعه شركت مادر تخصصي خدمات كشاورزي به لحاظ گردش مالي به بخش خصوصي واگذار شده است.              

نصرا... خادم در گفت‌وگو با خبرگزاري فارس، افزود: واگذاري كامل سهام شركت توليدي سموم علف كش از طريق بورس و شركت توليد و بسته‌بندي و فرآورده‌هاي گوشتي كشور از طريق مزايده تا پاياين سال محقق مي‌شود.

مدير عامل شركت مادر تخصصي خدمات كشاورزي ،همچنين تلاش براي واگذاري 60 درصد سهام شركت خدمات حمايتي كشاورزي از طريق سازمان خصوصي‌سازي تا پايان سال جاري و زمينه‌سازي واگذاري سهام شركت خدمات مهندسي آب و خاك كشور را از طريق بورس را از جمله اقدام‌هاي اين شركت در زمينه اجراي سياست‌هاي اصل 44 قانون اساسي در وزارت جهاد كشاورزي دانست.

خادم از برنامه‌ريزي براي واگذاري 100 درصدي امور تصديگري برداشت ماهيان خاوياري توسط بخش غيردولتي خبرداد.

وي در مورد اقدام‌ شركت مادر تخصصي خدمات كشاورزي در راستاي اجراي سياستهاي كلي اصل 44 اظهار داشت: آن دسته از فعاليت‌ها كه امكان واگذاري سريع داشته، انجام شده و بقيه به تدريج و براساس نوع و حجم فعاليت و تشخيص وظايف تصدي‌گري آنها در دست اقدام است.

خادم يكي از آثار واگذاري تصديها را كاهش بار مالي دولت، خروج شركت‌هاي واگذار شده از مقررات دولتي و سهولت در اجراي عمليات و توسعه و گسترش و سرمايه‌گذاري در شركت‌هاي باقي مانده را از دستاوردهاي اين واگذاري‌ها خواند.

مدير عامل شركت مادر تخصصي خدمات كشاورزي در مورد برنامه‌هاي اين شركت در سال جاري گفت: اجرايي كردن مصوبه هيات وزيران براي ايجاد بزرگترين مركز پرورش ماهيان خاوياري در استان گلستان و اتخاذ سياست‌ و تدابيري به منظور رفع معضل صيد و قاچاق ماهيان خاوياري از جمله اقدامات در دست انجام است.

خادم گفت: به منظور جذب سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي براي توسعه صنعت برداشت و پرورش خاويار و صنايع جانبي آن ، بررسي‌هاي اوليه انجام شده و نيز تلاش‌هايي در راستاي ايجاد شركت ماهيان خاوياري و سپس واگذاري آن به بخش خصوصي آغاز شده‌ است.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر17 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal