400 ميليارد تومان امسال به بخش كشاورزي خراسان رضوي اختصاص مي‌يابد
1391/02/25

 

 

رئيس جمهور در جمع باشكوه مردم كاشمر گفت: 400 ميليارد تومان از هم‌اكنون سهم استان در بخش كشاورزي و در بانك كشاورزي به امانت گذاشته شده كه به اين استان اختصاص داده مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از كاشمر، محمود احمدي‌نژاد در سومين روز از سفر خود به استان خراسان رضوي اظهار داشت: براي افزايش توليدات در بخش كشاورزي 400 ميليارد تومان به استان اختصاص داده شده است كه به محض اينكه نمايندگان مجلس بودجه را تصويب كنند مبلغي در همين حدود را به استان حواله مي‌كنيم.

رئيس جمهور افزود: سروسامان دادن به توليد و ايجاد اشتغال جوانان يكي از مهم‌ترين اموري است كه بايد در كشور صورت پذيرد.

وي در ادامه گفت: از گذشته تا امروز كارهاي زيادي انجام شده است اما هنوز هم كارهاي بسياري در بخش توليد و صنعت وجود دارد كه با توجه به نام‌گذاري امسال به نام سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني بايد به اين امر توجه ويژه كرد.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه شهرستان كاشمر در حاشيه كوير قرار دارد، افزود: اما توليد كشاورزي اين شهرستان طبق صحبت‌هايي كه با فرماندار كاشمر و ساير مسئولان اين شهرستان داشته‌ايم در سطح مطلوب و ايده‌الي است.

وي با اشاره به اينكه انگور يكي از مهم‌ترين و بهترين محصولات صادراتي كاشمر است، ادامه داد: توليد سالانه 75 هزار تن انگور كاشمر معادل 15 هزار تن توليد كشمش در سطح كشور و آن هم تنها در اين شهرستان است كه در اين راستا مي‌توان گفت شهرستان كاشمر به لحاظ توليد اين محصول استراتژي در مرتبه و جايگاه بالايي از ساير توليدات كشاورزي استان قرار دارد.احمدي‌نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به جمعيت 75 ميليون نفري كشور گفت: توليد اين ميزان انگور در كاشمر به معناي آن است كه مردم كاشمر به ازاي هر ايراني يك كيلوگرم انگور توليد مي‌كند و بر اين اساس تلاش مي‌كنيم با همت شما كشاورزان شهرستان كاشمر توليد انگور اين شهرستان را به ازاي هر ايراني به دو كيلوگرم ارتقا دهيم.رئيس جمهور با بيان اينكه كاشمري‌ها مي‌توانند توليدات حوزه كشاورزي خود را در ساير محصولات نيز بالا ببرند، اظهار داشت: اگر دست به دست هم بدهيم مي‌توانيم در توليد محصولات كشاورزي به بالاترين درجه در دنيا دست يابيم.احمدي‌نژاد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تشكيل ستاد ملي در تهران براي پشتيباني و توسعه محصولات كشاورزي گفت: اين ستاد در استان خراسان رضوي و در شهرستان‌ها نيز تشكيل شده است و رياست آن در استان بر عهده استانداران هر استان خواهد بود.وي اظهار داشت: تمام اختيارات شامل زمين، مجوز ساخت، جابجايي چاه‌ها، يارانه ايجاد آبياري نوين، وام و ساير موارد را يكجا تصويب كرده‌ايم و اختيارات را در اين راستا و به منظور اجرايي شدن امور به استانداران هر استان داده‌ايم.

رئيس جمهور با بيان اينكه ما بايد زمين، آب و يارانه‌ها را در اختيار شما قرار دهيم، تصريح كرد: در اين ميان نيز بايد شما همت و تلاش مضاعفي داشته باشيد تا بتوانيد در سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني توليد محصولات كشاورزي را افزايش دهيد.

احمدي‌نژاد افزود: بايد همت كنيد در كنار توليد و افزايش آن كيفيت محصولات نيز ارتقا داده شود و در اين ميان بتوان اين توليدات كشاورزي را به همه كشورهاي دنيا صادر كرد.

رئيس جمهور در خاتمه گفت: استاندار خراسان رضوي نيز هم‌پاي شما آماده پشتيباني و همكاري براي رونق توليدات كشاورزي در اين استان بزرگ و پهناور است.

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal