توليد سالانه بيش از 50 هزار تن عسل در كشور
1391/06/25

 مدير كل پرورش و اصلاح نژاد طيور و زنبور عسل وزارت جهاد كشاورزي از صادرات سالانه بيش از دو هزار تن عسل مرغوب ايراني به بازارهاي جهاني خبر داد.  

""رضا تركاشوند"" در گفت و گو با ايرنا افزود: هم اكنون سالانه بيش از 50 هزار تن عسل مرغوب توسط زنبورداران در سراسر كشور توليد مي شود كه از اين ميزان بيش از دو هزار تن آن به كشورهاي جهان صادر مي شود.

وي اظهار داشت: اميدواريم با پرورش و اصلاح نژاد روي ملكه هاي زنبور عسل، ميزان توليد اين مايع طبيعي و دارويي در كشور افزايش يابد تا صادرات اين محصول به بازارهاي جهاني بيشتر شود.

مدير كل پرورش و اصلاح نژاد زنبور عسل با تكذيب شايعاتي در خصوص واردات عسل چيني به كشور گفت: كشور ما به دليل شرايط جغرافيايي و آب و هوايي يكي از توليدكنندگان عسل مرغوب در جهان محسوب مي شود و هم اكنون نيز اين محصول به ميزان كافي توليد و نيازي به واردات عسل از ساير كشورها وجود ندارد.

وي، عسل را ماده اي طبيعي و دارويي برشمرد و تصريح كرد: عسل با عنوان فارسي انگبين منبع مهمترين مواد قندي، انواع ويتامين و خاصيت ضد ميكروبي است.

تركاشوند افزود: هم اكنون بيش از 50 هزار تن عسل در بيش از پنج ميليون كلني زنبور عسل توسط 62 هزار زنبوردار در كشور توليد و عرضه مي شود.

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal