لزوم حمایت از سازمان تحقیقات کشاورزی با تامین نیرو ، بودجه و تجهیزات مناسب
1393/01/30

رئیس کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس بایادآوری به بازدید اعضای این کمیسیون از سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ، گفت:این بازدیدها زمینه سازآشنایی بیشتر نمایندگان با ظرفیت های کشاورزی کشور و تصمیم گیری بهتر آنها برای تدوین قوانین، توزیع و تصویب بودجه می شود.

عباس رجایی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت در تشریح جزئیات بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ایران، افزود: در این دیدار اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از بخش های مختلف سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت های این مرکز قرار گرفتند.

 نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی بازدید اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس از سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و  مذاکره این نمایندگان با مسئولان  این سازمان مرکز را بسیار مفید ارزیابی کرد وگفت: آشنایی نمایندگان مجلس با ظرفیت های کشاورزی کشور، طبیعتا در تصمیم گیری های آنها در مجلس برای تدوین قوانین، توزیع و تصویب بودجه  بسیار موثر خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی یکی از موسسات با ارزش کشور و در نوع خود در جهان است، تصریح کرد: این مرکز تحقیقاتی بیش از 2500 عضو هیئت علمی دارد و در موزه این موسسه  گیاهان، حشرات و جانوران  شناسایی شده بومی ایران نگهداری می شوند که گنجینه بسیار با ارزشی است.

رجایی با اشاره به وجود دستاوردها و نتایج  ده ها سال کار تحقیقاتی محققان زحمتکش ایرانی و بعضا خارجی در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، اضافه کرد: این مرکز تحقیقاتی یک  مجموعه شاخص برای همه دانشمندانی است که می خواهند در مورد  گیاهان، حشرات، قارچ ها و جانوران ایران مطالعه کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: در زمینه  جذب و تامین نیروی انسانی مورد نیاز سازمان تحقیقات کشاورزی باید از این سازمان  حمایت و با اختصاص  بودجه های تحقیقاتی مناسب امکانات، تجهیزات و فرصت های مطالعاتی که مورد نیاز  استادان و محققان است تامین شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی  یادآور شد: ظرفیت ها و پتانسیل های بسیاری  در کشور داریم که زیر مجموعه این سازمان قرار می گیرند و هرکدام در جای خود اثرات قابل توجهی  در توسعه بخش کشاورزی دارند.
تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal