مسوول پايگاه ملي مديريت خشكسالي كشاورزي: پايش خشكسالي از اهداف پايگاه است
1387/02/30

 

مسوول پايگاه ملي مديريت خشكسالي كشاورزي گفت: اگر اين پايگاه سه يا چهار سال قبل ايجاد شده بود قطعا اجازه نمي‌داديم كه آب‌سدها بيش از اندازه خالي شود و از كشت كشاورزان جلوگيري و ميزان خسارات ناشي از خشكسالي را كاهش مي‌داديم.

دكتر احمد فاتحي مرج با بيان اينكه ايجاد اين پايگاه در سال‌هاي گذشته باعث مي‌شد تا برنامه‌ريزي مناسبي براي نوع و سطح زير كشت صورت بگيرد، ادامه داد: با اتمام فصل بهار مي‌توانيم وضعيت ترسالي و خشكسالي سال آينده را پيش‌بيني كنيم كه اين اقدام براي سال آينده بسيار موثر و كار ساز خواهد بود.

وي يكي از اهداف اين پايگاه را پايش خشكسالي ذكر كرد و افزود: در اين پايگاه هر ماه نقشه‌اي تهيه كه با آن وضعيت اقليمي هر منطقه از ايران مشخص مي‌شود كه مسوولان و مديران مي‌توانند از طريق اين اطلاعات پيشگيري‌ها و برنامه‌ريزي‌هاي لازم را براي سال‌هاي بعد و مناطق مختلف كشور انجام دهند.

فاتحي با اشاره به اينكه شش ماه زودتر مي‌شد وضعيت خشكسالي امسال را پيش‌بيني كرد، گفت: به دليل نبود مركز مديريت واحدي در كشور اين پيش‌بيني صورت نگرفت و به همين دليل در پيشگيري خسارات ناشي از خشكسالي موفق نبوديم.

مسوول پايگاه ملي مديريت خشكسالي كشاورزي با اشاره به اينكه در حال حاضر اعتبارات قابل توجهي به اين بخش تخصيص نيافته است، ادامه داد: در عين حال از اعتبارات موجود و نيروي پتانسيلي كه از قبل داشته‌ايم مرتب به پايش اطلاعات خشكسالي و اطلاع رساني از طريق واحدهايي كه در استان‌ها و شهرستان‌ها داريم، پرداخته‌ايم.

وي اظهار اميدواري كرد كه تا سال آينده با بودجه‌هايي كه درخواست شده شش ماه زودتر پيش‌بيني‌هاي لازم انجام شود.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
/www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal