جمع آوري 100 ميليارد تومان زكات در كشور
1391/10/12

رئيس شوراي عالي زكات كشور گفت: در سال گذشته 100 ميليارد تومان زكات دركشور جمع اوري شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، آيت الله حسن عالمي در نشست ستاد زكات استان ايلام گفت: با ايجاد فرهنگ زكات در كشور بيش از 100ميليارد تومان درسال گذشته زكات جمع آوري شده است.

نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي با بيان رواياتي از پيامبراكرم(ص) در خصوص اهميت زكات و اينكه كساني را كه زكات پرداخت نكرده ند از مسجد بيرون كرده اند، تصريح كرد: مسئله زكات به لحاظ ديني، ارزشي و اعتقادي از جايگاه بسيار بالايي برخوردار است.

وي با اشاره به اينكه هنوز زكات در بين جامعه اسلامي به خوبي جا نيفتاده و شناسانده نشده است، تصريح كرد: نقش زكات در تنظيم زندگي مردم ورفتن زندگي به سمت وسوي زندگي عادلانه بسيار حائز اهميت است.

رئيس شوراي عالي زكات كشور گفت: عملكرد مردم اين استان در زمينه پرداخت زكات با توجه علاقمندي بسيار بالا به دين و مذهب، افزايش يافته است.

وي اضافه كرد: 450 روحاني در جهاد كشاورزي در حوزه هاي فرهنگي، علمي و اعتقادي در زمينه تبليغ و ترويج زكات همكاري مي كنند.

آيت الله عالمي جمع آوري زكات مسكوكات طلا ونقره را دربين مردم حائز اهميت خواند و بيان داشت: با توجه به شرايط اقتصادي مردم وبودجه هاي انقباضي بايد در مقدورات و توان مردم زكات دريافت شود تا مردم فشاري متحمل نشوند.

وي درپايان از تلاشهاي آيت الله لطفي نماينده ولي فقيه در استان و شوراي زكات استان در جمع آوري و فرهنگ سازي زكات در بين مردم تشكر و قدرداني كرد.

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal