معاون وزير جهاد كشاورزي: نظام جامع دامپروري تا پايان شهريور در مجلس تصويب مي‌شود
1386/05/15

خبرگزاري فارس: معاون منابع انساني و امور مجلس وزارت جهاد كشاورزي گفت: طرح نظام جامع دامپروري تا پايان شهريور امسال تصويب مي‌شود.

حسين صفايي معاون وزير جهاد كشاورزي در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، افزود: «نظام جامع حمايت از منابع دامي» در قالب طرحي از سوي تعدادي از نمايندگان مجلس عضو كميسيون كشاورزي از سال گذشته در مجلس تهيه شد و بررسي مي‌شود.
وي گفت: كليات اين طرح در شور اول صحن علني مجلس تصويب شد و براي تصويب جزئيات طبق اصل 85 قانون اساسي به كميسيون تخصصي كشاورزي ارجاع شد.
معاون امور مجلس وزير جهاد كشاورزي گفت: نمايندگان مجلس با توجه به خلاء‌هايي كه در قانون نظام‌ جامع دامپروري احساس مي‌كردند، طرح جامع نظام دامپروري را مطرح كردند.
صفايي تصريح كرد: طرح نظام جامع دامپروري در 30 ماده تهيه شده است كه تاكنون 20 ماده آن در كميسيون كشاورزي، آب و منابع طبيعي مجلس تصويب شده و عمده بحث‌ها مطرح و تصويب شده است.
وي گفت: تصويب اين طرح در كميسيون كشاورزي نياز به 75 درصد آراء اعضاي كميسيون دارد.
معاون امور مجلس وزير جهاد كشاورزي گفت: حفظ ذخاير ژنتيكي دام و طيور و آبزيان دچار يك خلاء قانوني بود كه با تصويب اين طرح ذخاير ژني‌ دام و طيور همانند بخش زراعت و باغباني كه از سال 83 قانوني شد، ثبت و گواهي شده و بر اساس قانون حفظ مي‌شود.
صفايي خاطرنشان ساخت: با تصويب طرح جامع نظام دامپروري، مباحث ورود و خروج دام و ذخاير ژني دام و طيور و آبزيان به كشور با نظارت قانوني انجام مي‌شود و از سرمايه‌گذاري در بخش دام و طيور حمايت قانوني مي‌شود.
وي گفت: نظام دامپروري قانون ويژه دارد كه هم‌اكنون نيز جاري است، اما نظام جامع دامپروري بيشتر بر حفاظت از منابع ژني دام و طيور و آبزيان تاكيد دارد
.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal