بهره برداری از پیشرفته ترین آزمایشگاه تخصصی پلیمر کشور
1387/11/23

 

آزمايشگاه مهندسي آزمون پليمر كه يكي از پيشرفته‌ترين آزمايشگاهها در كشور محسوب مي‌شود، صبح امروز توسط وزير جهاد كشاورزي به بهره‌برداري رسيد.    

به گزارش خبرنگار ايانا، وزير جهاد كشاورزي اين آزمايشگاه را پشتيبان فني براي بهره‌برداران عنوان كرد و گفت: با خشكسالي حاكم در كشور لازم است كه هم‌جهت با گسترش آبياري تحت فشار، ادوات و وسايل مورد نياز آن هم از كيفيت مناسبي برخوردار باشد.مهندس محمدرضا اسكندري افزود: با راه‌اندازي اين آزمايشگاه، تجهيزات آبياري تحت فشار بخش كشاورزي حامي و پشتيبان پيدا خواهد كرد.

وي در ادامه گفت: لازم بود كه مهر تاييد شركتهاي توليدكننده تجهيزات آبياري توسط بخش معتبري صادر شود كه از اين پس تمامي شركتها بايد اين مجوز را از اين آزمايشگاه اخذ كنند.

مهندس اسكندري از افتتاح چندين آزمايشگاه در توليدات گياهي خبر داد و گفت: عمر كشاورزي به بالاي 80 سال مي‌رسد و طي سالهاي اخير پيشرفتهاي خوبي حاصل شده است،‌ اما پتانسيلهاي بيشتري براي افزايش اين ظرفيتها فراهم است.

وي همچنين از افتتاح خط توليد نان صنعتي تركيبي در 10 روز آينده خبر داد و گفت: در اين كارخانه روزانه نردبك به 500 كيلوگرم سيب‌زميني با ضريب تبديل 20 تا 25 كيلوگرم مصرف مي‌شود.

وي افتتاح آزمايشي اين واحد را در استان خراسان‌رضوي و در آينده‌اي نزديك در استانهاي ديگر عنوان كرد و افزود: از ابتداي سال جاري در هر هفته يك نوآوري توسط اين بخش معرفي شده است و تا پايان سال نيز هشت نوآوري ديگر معرفي خواهد شد.

رئيس موسسه تحقيقات فني و مهندسي كشاورزي نيز در اين باره گفت: ارتقاي فني و تقويت زيرساختهاي كشور و تمركززدايي از اصلي‌ترين اهداف اين موسسه است.

دكتر ارژنگ جوادي افزود: مركز آزمون تخصصي پليمر در‌ آينده در شش استان قطب كشور نيز ايجاد خواهد شد.

وي در ادامه گفت: با افتتاح اين آزمايشگاه، توليدكنندگان نيز خود را ملزم به حفظ كيفيت خواهند كرد.

دكتر جوادي در ادامه گفت: براي توسعه بخش كشاورزي و گسترش روز افزون سيستمهاي آبياري تحت فشار در كشور ضرورت دارد در جهت توسعه پايدار اين سيستمها، اين تكنولوژي با بالاترين كيفيت به بهره‌برداران معرفي و ارائه شود.

وي با اشاره به اين كه بدون آزمونهاي كيفي در لوله تجهيزات، بهره‌برداري با مشكلاتي مواجه و موجب خسارتهايي به كشاورزان مي‌شود، گفت: اين آزمايشگاه از پيشرفته‌ترين آزمايشگاهها در كشور محسوب مي‌شود و براي اولين بار است كه در بخش كشاورزي به عنوان زيربناي اصلي در توسعه روشهاي مدرن آبياري مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

دكتر جوادي مرجع ملي بررسي و تاييد لوله و تجهيزات سيستمهاي آبياري تحت فشار، ارتقاي كيفي لوازم و تجهيزات آبياري تحت فشار، ممانعت از مشكلات فني و بهره‌برداري در استفاده از سيستمهاي آبياري پيشرفته، ايجاد اطمينان و كنترل كيفي براي بهره‌برداريع توليدكنندگان و واردكنندگان، ‌ظرفيت‌سازي فني و علمي براي توليدكنندگان داخلي، صرفه‌جويي ارزي و ريالي و كمك در جهت ايجاد اعتماد به منظور ترويج بهتر روشهاي جديد آبياري را از مهمترين اهداف اين آزمايشگاه عنوان كرد.

وي دستگاه كپ جازن جهت آماده كردن نمونه براي آزمون فشار هيدرواستاتيك و تركيديگي لوله، دستگاه پرس صفحه داغ جهت آماده‌سازي SHEET دستگاه آزمون فشار هيدرواستاتيك و تركيدگي، دستگاه SCG رشد آهسته ترك لوله پليمر، دستگاه CNC جهت تهيه نمونه‌ها و ... را برخي از دستگاههاي نصب و راه‌اندازي شده در اين آزمايشگاه برشمرد./

 اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

www.pr.maj.ir

pr@maj.ir

pr@agri-jahad.ir
تعداد مشاهده خبر19 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
گزارش 4.pdf
گزارش1.pdf
گزارش 3.pdf
گزارش.pdf
گزارش 2.pdf
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal