تقدير فائو و كميسيون شيلات اتحاديه اروپا از ايران
1385/12/22

تهران، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪

 

داخلي. اقتصادي. شيلات.

سازمان خواروبار و كشاورزي ملل (فائو) از جمهوري اسلامي ايران به دليل رعايت استانداردهاي صيد ماهي تقدير و كشورمان را در زمره پيشرفته‌ترين كشورهاي جهان در اين زمينه عنوان كرد.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومي سازمان شيلات ايران، فائو در گزارشي با موضوع صيد ماهي ضمن بررسي مشكلات و راهكارهاي مربوط به توسعه آبزي پروري و ضرورت بهره‌برداري اصولي از درياها و حفظ آن براي نسلهاي آينده، از عملكرد خوب سازمان شيلات ايران به عنوان الگويي براي ديگر كشورها نام برده است.

براساس اين گزارش، "روبرتو چزاري" مديركل شيلات كميسيون اتحاديه اروپا در منطقه اقيانوس هند گفت: با شيلات ايران روابط خوب و نزديكي داريم.

وي افزود: ايران در منطقه اقيانوس هند و همچنين در سطح بين‌الملل طرف قابل اعتمادي است و همواره بخش صيد و صيادي اين كشور تلاش بر رعايت كامل استانداردهاي بين‌المللي دارد.

"شعبانعلي نظامي" معاون وزير جهاد كشاورزي و رييس سازمان شيلات ايران نيز در اجلاس فائو گفت: در اين همايش ‪۱۰سند مهم در خصوص فعاليتهاي شيلاتي مطرح شد كه مهمترين آن ماهيگيري مسوولانه و رعايت استاندارد صيد ماهي است.

وي يادآور شد: ايران در صيد تن ماهيان در غرب اقيانوس هند رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

بيست و هفتمين نشست كميته شيلات هر دو سال يكبار در محل اين سازمان در پايتخت ايتاليا با حضور نمايندگان بيش از ‪۱۵۰كشور جهان برگزار مي‌شود.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر19 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal