8 رقم محصول جدید برای استفاده در اراضی دیم کشور امسال به کشاورزان معرفی می شود
1393/03/17

 رییس مرکز تحقیقات کشاورزی دیم گفت: هشت رقم محصول جدید برای استفاده در اراضی دیم کشور در این موسسه رونمایی و آماده ارایه به کشاورزان دیم کار است.

عبدالعلی غفاری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سه مورد از این ارقام در بخش گندم، یک رقم جو، دو رقم نخود، یک رقم علوفه و یک رقم دانه های روغنی است.

وی با اشاره به اینکه این ارقام ویژه مناطق سرد، معتدل و گرم است، اظهار کرد: این دستاوردها هم اکنون تایید و نامگذاری شده و گزارش نهایی توسط پژوهشگران آماده ارایه است.

رییس مرکز تحقیقات کشاورزی دیم با بیان اینکه ارقام جدید تا پایان سال جاری معرفی می شود، ادامه داد: این ارقام پرمحصول، مقاوم در برابر بلایای طبیعی از جمله سرما، خشکی، تحمل به بیماری ها و نسبت به ارقام بومی پرمحصول است.

غفاری یادآوری کرد: هم اکنون 197 طرح تحقیقاتی دیم در بخش های غلات، حبوبات، علوفه و دانه های روغنی زیر نظر این مرکز در سراسر کشور در حال اجراست.

وی گفت: این طرح ها در سراسر کشور در قالب 447 طرح تحقیقاتی در شرایط جوی مختلف کشور اجرا می شود.

غفاری افزود: پژوهشگران مرکز تحقیقات کشاورزی دیم تاکنون 35 رقم جدید دیم شامل 16 رقم گندم، هفت رقم جو، چهار رقم نخود، سه رقم عدس، سه رقم جدید گلرنگ و دو رقم ماشک علوفه ای به کشاورزان داخلی و کشورهای همجوار معرفی کرده است.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal