طرح افزايش 100 هزار تني توليد گياهان دارويي
1387/06/02

مديركل دفتر گل و گياهان زينتي، دارويي و قارچهاي خوراكي وزارت جهاد كشاورزي از نهايي شدن طرح جامع گياهان دارويي خبر داد و گفت: اين طرح با اعتباري بالغ بر 5 ميليارد تومان به منظور افزايش 100 هزار تني توليدات گياهي به اتمام رسيد.

بهروز غيبي در گفتگو با مهر گفت: در حال حاضر طرح جامع گياهان دارويي در وزارت جهاد كشاورزي نهايي شده و اين طرح به عنوان يكي از طرحهاي اولويت دار براي تامين اعتباري به مبلغ 5 ميليارد تومان به معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهوري ارسال شده است.

مديركل دفتر گل و گياهان زينتي، دارويي و قارچهاي خوراكي وزارت جهاد كشاورزي عنوان كرد: در صورت  تصويب اعتبار طرح جامع گياهان دارويي در معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهوري، جهت اجرا به بخش كشاورزي ابلاغ مي شود.

وي با بيان اينكه اجراي اين طرح افزايش 100 هزار تني توليدات گياهان دارويي را به دنبال دارد افزود: در حال حاضر سطح زير كشت گياهان دارويي در كشور معادل 46 هزار و 164 هكتار با توليد سالانه در حدود 60 هزار تن است كه با اجراي اين طرح ميزان توليدات به بيش از 100 هزار تن افزايش مي يابد.

وي اظهارداشت: اجراي طرح جامع گياهان دارويي در بخش كشاورزي ساماندهي و افزايش كمي و كيفي توليد، ايجاد اطمينان از فرآوري محصول توليدي، ايجاد چرخه توليد، فرآوري و بازار اين گونه از گياهان را محقق مي نمايد.

مديركل دفتر گل و گياهان زينتي، دارويي و قارچ هاي خوراكي وزارت جهاد كشاورزي با اشاره به اجراي طرح توسعه باغات ديم، علوفه و گياهان دارويي در سال جاري تصريح كرد: در حال حاضر با هماهنگي سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري كشور استفاده از عرصه هاي منابع ملي و اراضي شيبداركم بازده منابع طبيعي براي توسعه باغات ديم، علوفه و گياهان دارويي دنبال مي شود.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر13 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal