توصيه سازمان دامپزشكي: دامهاي قرباني را از مراكز مجاز تهيه كنيد
1385/10/06

تهران ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪

 

داخلي. اقتصادي. كشاورزي. دامپزشكي.

 

سازمان دامپزشكي ايران با صدور اطلاعيه‌اي از شهروندان خواست: دام قرباني مورد نياز خود را فقط از مراكز مجاز اعلام شده در رسانه‌ها تهيه كنند.

به‌گزارش خبرنگار ايرنا، سازمان دامپزشكي كشور در اين اطلاعيه با تبريك فرارسيدن عيد سعيد قربان، اعلام كرد: شهروندان دام قرباني خود را از اين مراكز كه تحت نظارت كارشناسان سازمان دامپزشكي در مراكز موقت و توسط شهرداري به همين منظور در سطح شهرها تعيين شده است، تهيه كنند.

در اين اطلاعيه آمده است: با توجه به اينكه بسياري از هموطنان در عيد سعيد قربان اقدام به ذبح دام مي‌كنند، عمل به سنت الهي ذبح قرباني بايد با حفظ بهداشت محيط و سلامتي مصرف‌كنندگان صورت گيرد.

سازمان دامپزشكي كشور افزود: اين سازمان و اداره‌هاي كل دامپزشكي استان، همچون سالهاي گذشته براساس تبصره ‪۲ماده ‪۲آيين نامه بازرسي و بهداشت گوشت مبني بر اينكه كشتار دامهاي قرباني در روز عيد قربان و مراسم مذهبي و ملي در خارج از كشتارگاه مجاز است و نيز در راستاي تامين سلامت جامعه، بهداشت محيط و پيشگيري از بروز بيماريهاي مشترك بين انسان و دام، با تشكيل اكيپهاي ثابت و سيار، تمهيداتي را براي معاينه و بازرسي بهداشتي دامهاي قرباني فراهم كرده است.

در بخش پاياني اطلاعيه سازمان دامپزشكي كشور آمده است: هموطنان مي‌توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر و انجام هرگونه هماهنگي در تهران با شماره‌هاي ‪۶۶۹۱۷۱۶۷ - ۸و ‪۴۴۱۸۰۴۸۱و در استانها با اداره‌هاي كل و يا شبكه‌هاي دامپزشكي شهرستان محل اقامت خود تماس بگيرند.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر8 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal