۱/۵میلیون نفر از زنان کشور کشاورز هستند
1385/12/02

بجنورد، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪

 

داخلي. اقتصادي. كشاورزي. زنان.

مشاور وزير و مديركل امور زنان روستايي و عشايري وزارت جهاد كشاورزي در بجنورد گفت: ‪۱/۵ميليون نفر از جمعيت زنان كشور به كشاورزي مشغول هستند.

دكتر "تهمينه دانيالي" روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرگزاري جمهوري اسلامي، تعداد زنان روستايي كشور را ‪۱۱ميليون نفر ذكر كرد و گفت: زنان روستايي و عشايري نياز به حمايتهاي بيشتري دارند.

وي اظهار داشت: امسال به منظور حمايت از زنان روستايي ‪۵۰ميليارد ريال براي آموزش و توانمندسازي آنان اختصاص يافته است.

او اظهار داشت: ‪۶۰۰ميليون ريال نيز در حوزه زنان روستايي براي آموزش زنان و حمايت از فعاليتهاي اقتصادي زنان تخصيص يافت.

وي افزود: ‪۳۰ميليارد ريال اعتبار نيز به منظور اشتغال خانگي و توانمند سازي و آموزش اشتغال خانگي براي زنان روستايي كشور درنظر گرفته شده است.

دانيالي همچنين گفت: علاوه بر اين مبالغ، بايد ‪۲۵صدم درصد اعتبارات استانداريها نيز در زمينه‌هاي آموزشي و رفاهي براي زنان هزينه شود.

مشاور وزير جهاد كشاورزي در امور بانوان و مديركل دفتر امور زنان روستايي و عشايري گفت: با توجه به تاكيد مقام معظم رهبري بر اجراي بند"ج" اصل ‪،۴۴بخشي از فعاليت‌ها را بايد به بخش غيردولتي و تعاونيهاي زنان روستايي و دانش‌آموختگان رشته‌هاي مختلف كشاورزي سوق داد.

وي افزود: ‪۱۳هزار دانش‌آموخته دختر در رشته‌هاي كشاورزي بيكار هستند كه مي‌توان با استفاده از تسهيلات طرح‌هاي كوچك زودبازده براي اشتغال‌زايي و خوداشتغالي آنان اقدام كرد.

او گفت : مركز امور زنان در نهاد رياست جمهوري ‪۱۰ميليارد ريال اعتبار به اين دفتر داده كه براي حمايت از تعاونيها و تشكل‌هاي زنان، ايجاد صندوق هاي اعتباري زنان و حمايت از طرح‌هاي اشتغالزا براي زنان سرپرست خانوار هزينه شود.

اين مسوول ايجاد تعاونيهاي زنان را در تقويت و توانمندسازي زنان ضروري دانست.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal