رییس سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی: در بودجه سال آینده, بیش از 570 میلیارد تومان اعتبار باید به موسسات تحقیقاتی اختصاص یابد.
1385/11/04

 

تهران- خبرگزاري كار ايران

در بودجه سال آينده, بيش از 570 ميليارد تومان اعتبار بايد به موسسات تحقيقاتي اختصاص يابد.

دكتر جعفر خلقاني, رييس سازمان تحقيقات و آموزش كشاورزي, درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاري كار ايران, ايلنا, با اشاره به عدم تحقق اعتبارات موسسه, گفت: طبق مصوبه اخير دولت يك تا چهار درصد اعتبارات وزارتخانه‌‏ها در بودجه 86 به تحقيقات اختصاص مي‌‏يابد.

وي, ميزان اعتبارات موسسات تحقيقاتي را در سال جاري بالغ بر 160 ميليارد تومان اعلام كرد و افزود: در سال جاري از 24 ميليارد تومان بودجه تملك دارايي موسسه تحقيقات و آموزش كشاورزي 65 درصد تخصيص داده شده, ضمن آن‌‏كه اختصاص 95 درصدي اعتبارات هزينه‌‏اي و جاري موسسه در دست اقدام است.

خلقاني, كسري بودجه اين سازمان در سال جاري را بالغ بر 35 ميليارد تومان اعلام كرد و ادامه داد: پيش‌‏بيني موسسه در رابطه با ميزان كسري بودجه امسال رقمي بالغ بر 40 ميليارد تومان بود كه كسري 35 ميليار د توماني مورد قبول سازمان مديريت و برنامه‌‏ريزي قرار گرفت.

وي, بيان كرد: طبق 5/2 درصد سهم تحقيقات كشور از توليد ناخالص ملي در بودجه سال 86 بايد بيش از 570 ميليارد تومان به اين بخش اختصاص يابد.

رييس موسسه تحقيقات و آموزش كشاورزي با بيان مطلب فوق, تاكيد كرد: پيش‌‏بيني مي‌‏شود, امسال حدود 20 تا 22 درصد بودجه موسسات تحقيقاتي افزايش يابد, به طوري‌‏كه بر اساس پيش‌‏بيني سازمان مديريت و برنامه‌‏ريزي كشور با احتساب كسري‌‏هاي اين بخش رقم بودجه تا 25 درصد افزايش خواهد يافت.

وي, در رابطه با ادامه طرح‌‏هاي موسسه تحقيقات و آموزش كشاورزي در سال آتي, خاطرنشان كرد: در سال آينده براي اولين‌‏بار در كشور 11 ميليون نهال شناسه‌‏دار مي‌‏شوند و درحال حاضر از اين ميزان 6 ميليون و 40 هزار نهال شناسه‌‏دار شده‌‏اند.

خلقاني, با اشاره به توليد بيش از 400 هزار تن آب پنير در كشور, اظهارداشت: يكي از معضلات اساسي زيست محيطي كشور وجود آب پنير است كه هم اكنون از باقي‌‏مانده آب پنير توسط موسسه تحقيقات قند رژيمي مي‌‏شود كه اين امر در مرحله تحقيقاتي به نتيجه رسيده است.

وي , تصريح كرد: از سال آينده با استفاده از ضايعات خرما MDF به توليد مي‌‏رسد, ضمن آن‌‏كه ظرفيت آموزشي مراكز عالي به حدود 30 هزار نفر افزايش مي‌‏يابد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر14 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal