برگزاری سومین میزگرد کشاورزی، فناوری و بهره وری با موضوع آب مجازی
1387/05/01

مشاور وزير جهاد كشاورزي از بهينه سازي استفاده از آب مجازي در توليد محصولات كشاورزي خبر داد و گفت:در اين راستا امسال آگاه سازي مسئولين به آب مجازي در دستور كار وزارت جهاد كشاورزي قرارگرفته است. به گزارش خبرنگارموج؛ اميرعباس موذن مشاور وزير جهاد كشاورزي امروز درسومين ميزگرد كشاورزي، فناوري و بهره وري با موضوع آب مجازي با اشاره به پيگيري جمع انديشي و مشاركت جويي دراتاق فكرجهاد كشاورزي اظهارداشت:براي همه مسائل و مشكلات موجود در بخش كشاورزي، راهكار هاي مناسب قابل ارائه است لذا بايد از اظهارنظرهاي افراد صاحبنظر و كارشناس استفاده كنيم.

وي افزود:با توجه به اهميت موضوع آب در كليه بخش هاي اقتصادي كشور اتاق فكر وزارت جهاد كشاورزي نسبت به برگزاري ميزگردهايي دراين خصوص اقدام كرده است.

موذن خاطرنشان كرد: اهميت موضوع آب درهمه بخش هاي اقتصادي كشور و به ويژه دربخش كشاورزي و همچنين استفاده بهينه از آب مجازي در اين بخش ، ضرورت برگزاري اين ميزگردها را بيش از پيش نمايان مي كند.

وي با بيان اين كه تاكنون در اقتصاد كشاورزي به اهميت آب مجازي پرداخته نشده است، گفت: در اين ميزگرد با ارائه نظرات كارشناسي، اهميت توجه به آب مجازي در توليد محصولات كشاورزي براي مسئولين مطرح مي شود.مشاور وزيرجهاد كشاورزي بيان كرد: در واردات و يا صادرات محصولات كشاورزي در واقع آب مجازي وارد و يا صادر مي شود، بنابراين از اين پس سياست گذاران وتصميم گيران حوزه هاي اقتصادي و به ويژه در بخش كشاورزي بايد به اين مسئله توجه ويژه اي داشته باشند و در چارچوب منافع ملي به اين موضوع بپردازند.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

www.pr.maj.ir

pr@maj.ir

pr@agri-jahad.ir

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal