ذخیره 400 هزارتنی کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان برای سال 93
1392/12/28

معاون تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی تدارک انواع کودهای شیمیایی و فعال‌سازی تجهیز ناوگان ماشین‌آلات کشاورزی را از عمده‌ترین اقدامات وزارتخانه در سال 92 دانست.

عباس کشاورز معاون تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص مهمترین اقدامات سال 92 وزارتخانه اظهار داشت: تدارک انواع کودهای شیمیایی و فعال‌سازی تجهیز ناوگان ماشین‌آلات کشاورزی از عمده کارهای صورت گرفته وزارتخانه در چند ماهی است که بر سرکار آمده است.

وی تصریح کرد: در ابتدای تحویل وزارتخانه کشاورزان با مشکلات عمده در تامین کود شیمیایی روبرو بودند که وزارتخانه با هماهنگی‌ها و اقدامات خود توانست این مشکل را از سر راه آن‌ها بردارد.

کشاورز در خصوص تامین کودهای شیمیایی گفت: بیش از 50 درصد کودها از تولیدات داخلی تامین شده است و مابقی احتیاجات از طریق واردات صورت گرفته است، همچنین سال آینده را با 400 هزار تن کود شیمیایی ذخیره شده آغاز خواهیم کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در جریان سال نیز کود شیمیایی مورد نیاز را تامین خواهیم کرد همچنین وزارت جهاد کشاورزی نظارت دقیقی را بر کودهای شیمیایی وارداتی اعمال خواهد کرد.

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal