معاون سازمان تحقيقات و كشاورزي وزارت جهاد كشاورزي: 58 مركز آموزش و تحقيقات كشاورزي در كشور وجود دارد
1385/10/20

سرويس: كشاورزي و دامپروري

 

خبرگزاري دانشجويان ايران - بجنورد

سرويس: كشاورزي و دامپروري

 

 

معاون سازمان تحقيقات و كشاورزي وزارت جهاد كشاورزي از فعاليت 58 مركز آموزش و تحقيقات كشاورزي در كشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار كشاورزي ايسنا، دكتر مجتبي رجب بيگي در آيين تاسيس و افتتاح مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي خراسان شمالي و معارفه سرپرست اين مركز با تاكيد بر توسعه كمي در مباحث آموزشي گفت: در اين 58 مركز آموزشي ظرفيت‌هاي بسيار زيادي براي آموزش كشاورزان، بهره‌برداران، روستاييان و فرزندان آن‌ها وجود دارد كه بايد از اين ظرفيت‌ها به خوبي استفاده شود.

او با اشاره به برگزاري دوره‌هاي علمي كاربردي اظهار كرد: در حال حاضر 15 هزار دانشجو در اين رشته‌ها مشغول تحصيل هستند و پيش‌بيني مي‌شود در سال 85 نيز 13 هزار نفر در اين دوره‌ها پذيرش شود كه نسبت به سال گذشته 5/2 برابر افزايش مي‌يابد.

معاون سازمان تحقيقات و كشاورزي وزارت جهاد كشاورزي افزود: يكي ديگر از اهداف اين سازمان توسعه مركز كار و دانش براي دانش‌آموزان است كه با ورود به اين مراكز مهارت‌هاي لازم را فرامي‌گيرند و در حال حاضر چهار هزار دانش‌آموز در اين دوره‌ها مشغول تحصيل هستند.

رجب‌بيگي تصريح كرد: به منظور توسعه كيفي نيز استفاده از 10 هزار هكتار عرضه آموزش از ديگر برنامه‌هاي سازمان تحقيقات و آموزش كشاورزي است تا كيفيت آموزش به بالاترين سطح برسد.

او خاطرنشان كرد: تا بردن آموزش به مزرعه محقق نشود و مباحث علمي به عملي تبديل نشود توليد محصولات در واحد سطح نيز افزايش نخواهد يافت.

وي تعامل تحقيقات وآموزش را از ديگر برنامه‌ها ذكر كرد و افزود: از ايستگاه‌هاي تحقيقاتي در توسعه آموزش استفاده مي‌كنيم.

رجب بيگي اضافه كرد: در خراسان شمالي پنج ايستگاه تحقيقاتي داريم كه در اين ايستگاه‌ها 150 طرح تحقيقات در زمينه زراعت و 40 طرح نيز در زمينه منابع طبيعي پايان يافته و 42 طرح تحقيقاتي نيز در حال اجراست.

معاون سازمان تحقيقات و كشاورزي وزارت جهاد كشاورزي يادآور شد: از مركز تحقيقات وآموزش براي توسعه طرح‌هاي تحقيقاتي مورد نياز بخش كشاورزي و كاربردي كردن تحقيقات در اين بخش استفاده مي‌شود.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal