ابلاغ الحاقيه خريد تضميني محصولات كشاورزي از سوي معاون اول رييس‌جمهور
1392/03/11

معاون اول رييس‌جمهور مصوبه هيات وزيران مبني بر قيمت خريد تضميني محصولات كشاورزي را ابلاغ كرد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) متن ابلاغيه معاون اول رييس‌جمهور خطاب به وزارت جهاد كشاورزي، وزارت صنعت، معدن و تجارت، معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهور به شرح زير است:

 تصميم نمايندگان ويژه رييس‌جمهور در خصوص تعيين قيمت خريد تضميني محصولات كشاورزي به استناد اصل يكصد و بيست و هفت قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران به شرح زير براي اجرا ابلاغ مي‌شود.

 متن زير به عنوان بندهاي (3) تا (7) به تصميم‌نامه شماره 121053/ت 47405 ن مورخ 1391.7.24 الحاق مي‌شود:

 - به ازاي هر درصد شكستگي بيش از 10 درصد براي برنج‌هاي آمل 2 و 3، چرام، ندا و نعمت مبلغ 59 ريال، براي برنج‌هاي سپيدرود، فجر، خزر و ساحل مبلغ 72 ريال از نرخ‌هاي مصوب كسر و به ميزان شكستگي كمتر از 10 درصد براي برنج‌هاي آمل 2 و 3 ، ندا، نعمت و سپيدرود مبلغ 87 ريال و براي برنج هاي خزر و ساحل مبلغ 96 ريال به نرخ‌هاي مصوب اضافه مي‌شود.

 - حداكثر شكستگي قابل قبول 15 درصد و حداقل شكستگي قابل قبول براي پرداخت جايزه 7.5 درصد است.

 - معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهور با هماهنگي وزارت جهاد كشاورزي و با رعايت قوانين مربوط در مورد سازمان‌هاي مسئول خريد، محدوده زماني خريد، تأمين‌كننده تنخواه، چگونگي ضمانت و بازپرداخت اعتبارات مورد نياز، محل تأمين زيان احتمالي خريد تضميني موضوع اين تصميم‌نامه، تصميمات لازم را اتخاذ مي‌كند و بر نحوه اجراي آن نظارت خواهد كرد.

 - ميزان افت سن گندم و جدول قيمت دانه‌هاي روغني بر حسب آفت و رطوبت با هماهنگي معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهور و وزارتخانه‌هاي صنعت،معدن و تجارت و جهاد كشاورزي تعيين مي‌شود.

 - در قبال تحويل هر تن چغندرقند 20 كيلوگرم تفاله به نرخ هر كيلوگرم 20 ريال و دو كيلوگرم قند به نرخ هر كيلوگرم 500 ريال به عنوان جايزه تحويل مي‌شود.

 - جدول خريد تضميني گندم و گندم دروم بر حسب آفت مفيد و غير مفيد براي سال زراعي 1392 - 1391 براساس محاسبات و پيشنهادات سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان و تفاهم وزارتخانه‌هاي جهاد كشاورزي و صنعت، معدن و تجارت و معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهور ابلاغ مي‌شود.


تعداد مشاهده خبر7 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal