مسئوليت هوايي در بخش كشاورزي به شركت مادر تخصصي خدمات كشاورزي واگذار شد
1386/07/10

 

مدير‌عامل شركت مادر تخصصي خدمات كشاورزي كشورگفت:مسئوليت هوايي در بخش كشاورزي به شركت مادر تخصصي واگذار شد

نصراله خادم در مورد نوع فعاليت مركز مذكور تصريح كرد: اين مركز در امر اطفاء حريق در جنگل و كود‌پاشي به مزارع، فعاليت‌هاي متنوعي را دارد.

وي گفت: همچنين هواپيماهاي گشت بدون سرنشين كه مجهز به دوربين‌هاي پيشرفته هستند نيز به تعداد هواپيماهاي مركز اضافه خواهند شد.

مدير‌عامل شركت مادر تخصصي خدمات كشاورزي كشورهمچنين از راه‌اندازي مركز خدمات هواپيمايي ويزه بخش كشاورزي در گيلان خبر داد.            

به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، نصرالله‌ خادم در نشست مطبوعاتي با خبرنگاران در محل سازمان جهادكشاورزي گيلان افزود: قبلاً 3 مركز خدمات هوايي بخش كشاورزي در استان‌هاي گلستان، قزوين و فارس راه‌اندازي شده و به زودي دو استان گيلان و كرمانشاه نيز داراي چنين مركزي خواهند شد.

خادم وجود چنين مركزي در گيلان را يك ضرورت دانست و يادآور شد: با توجه به موقعيت حساس گيلان و اينكه تاكنون اين استان فاقد چنين مركزي بود، طي جلسات مختلفي كه با حضور وزير دفاع و وزارت جهاد كشاورزي انجام شده، اين مركز در گيلان راه‌اندازي مي‌شود.

وي با اشاره به حدود فعاليت و مأموريت مركز خدمات هواپيمايي ويژه بخش كشاورزي گيلان اضافه كرد: گيلان با داشتن اين مركز مي‌تواند شمال غربي كشور و مازندران را پوشش دهد.

خادم از ميزان صيد ماهيان خاوياري و طرح‌هاي آينده در اين زمينه خبر داد و خاطر‌نشان كرد: فصل صيد ماهيان خاوياري در استان‌هاي شمالي شروع شده و آنچه كه موجب نگراني بخش صيد و صيادي را فراهم آورده، صيد غير‌مجاز است كه بايد با هماهنگي 3 استان شمالي كشور

(‌گيلان، مازندران، گلستان‌) صيد غير‌مجاز را به حداقل برسانيم.

وي با اشاره به كاهش ميزان صيد ماهيان خاوياري در كشور تصريح كرد: در بخش شيلات طرح‌هايي آماده شده كه به مقصد اوليه خاويار كشور كه 300 تا 400 تن است برسيم و در اين راستا استان‌هاي شمالي كشور مورد ارزيابي قرار مي‌گيرند تا بتوانيم به اهداف خود كه همان استحصال خاويار به ميزان مذكور است دست يابيم.

خادم در مورد ميزان صادرات خاويار ادامه داد: در حال حاضر مجوز صادرات 10 تن و 200 ‌كيلو خاويار داده شده، اما مي‌توانيم تا پايان سال ميلادي‌ صادرات خاويار 43 تن و 200 كيلو را داشته باشيم، ولي فعلاً كميسيون عالي ماهيان خاوياري اجازه صادرات 10 هزار و 200 كيلو را به ما داده‌اند.

وي در پايان گفت: يارانه‌هاي نهادهاي كشاورزي همچنان به دستور دولت برقرار است.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal