2 هزار میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات کشاورزان اختصاص یافت
1386/11/13

مدير عامل بانك كشاورزي ايران اعلام كرد: براي تامين خسارات ناشي از حوادث كشاورزان در سال زراعي ‪،۸۶ - ۸۷دو هزار ميليارد ريال اعتبار به صندوق بيمه محصولات كشاورزي اختصاص يافته است.

"محمد طالبي" روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در سمنان در پاسخ به برنامه‌هاي اين بانك براي جبران خسارات سرمازدگي زمستان امسال كشاورزان گفت: اين رقم سهم دولت است و بابت حق بيمه كشاورزان نيز رقمي به اين اعتبار افزوده خواهد شد.

وي گفت: پيش بيني مي‌شود با افزوده شدن سهم بيمه كشاورزان اين رقم به حدود سه هزار ميليارد ريال افزايش يابد.

طالبي گفت: براي تامين خسارات كشاورزان دو صندوق شامل صندوق بيمه و صندوق خسارت فعال است كه اعتبارات صندوق خسارت از طريق ستاد حوادث تامين و پرداخت مي‌شود.

وي در خصوص ارزيابي خسارات كشاورزان در سرماي شديد امسال گفت: حجم خسارات در استان‌هاي مختلف برآورد شده است اما هنوز جمع‌بندي كشوري صورت نگرفته است.

وي حجم خسارات را با توجه به وضعيت كشاورزي و سطح باغات در هر استان متفاوت دانست.

طالبي به افزايش فرهنگ بيمه در كشاورزي اشاره كرد و گفت: فرهنگ بيمه محصولات در كشور رو به گسترش است و وضعيت بهتري يافته و امسال نيز حدود ‪۲۰ درصد نسبت به سال قبل رشد دارد.

وي با اشاره به پيش‌بيني پرداخت ‪۶۵هزارميليارد ريال تسهيلات به كشاورزان توسط اين بانك در سالجاري اظهار داشت:تاكنون ‪۴۰هزار ميليارد ريال تسهيلات به كشاورزان پرداخت شده است.

وي رشد تسهيلات پرداختي به كشاورزان را نسبت به سال گذشته بين ‪۱۰تا ‪۱۵ درصد ذكر كرد و افزود: مهمترين منبع پرداخت تسهيلات توسط بانك ،بازپرداخت تسهيلات از سوي كشاورزان است و در صورت پرداخت بموقع توسط كشاورزان حجم تسهيلات پرداختي بانك كشاورزي به ‪۶۵هزار ميليارد ريال پيش بيني شده خواهد رسيد.

مديرعامل بانك كشاورزي‌ايران خاطرنشان ساخت: ‪۹۰درصد تسهيلات پرداختي‌اين بانك اختصاص به‌بخش كشاورزي و ايجاد اشتغال و توليد در اين بخش دارد.اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر16 بار
تصاویر مرتبط

نوع فایل نام فایل توضیحات
12 teer salat.Doc فایل:
1 

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal