ذبح و بسته بندی دام ها در کشتارگاه ها بهترین روش حمایت از دامداران
1392/12/06

رئيس سازمان دامپزشكي كشور در جلسه بررسي مشكلات دامداران شمال استان سيستان و بلوچستان از ارائه بسته هاي حمايتي ويژه دامداران خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل دامپزشكي سيستان و بلوچستان، دكتر مهدي خلج با اظهار اين كه بهترين روش حمايت از دامداران ، ذبح دام ها در كشتارگاه ها و بسته بندي آن است، گفت: بر اساس بازديدهاي به عمل آمده از قرنطينه مرزي ميلك و تعدادي از دامداري ها  و پس از جمع بندي مقرر شد ارائه خدمات دامپزشكي به مردم تسهيل شود.

رئيس سازمان دامپزشكي كشور كه در صدر هياتي از مديران ارشد سازماني به استان سيستان و بلوچستان سفر كرده است افزود: تلاش مي كنيم تا در يك حركت منسجم حمايت هاي لازمه در خصوص آن دام هايي كه درون استان كوچ روي دارند و يا از داخل استان مي خواهند به استان هاي ديگر بروند، انجام شود تا مردم بتوانند آسان تر كوچ روي دام هايشان را انجام دهند.

وي در ادامه به موضوع واردات دام از مبادي رسمي به ويژه بازارچه رسمي ميلك اشاره كرد و گفت: نتايج بررسي ما اين است كه با توجه به اهميت موضوع تمامي ساز و كار و ملزومات يك قرنطينه استاندارد فراهم شود؛ به گونه اي كه دام ها در آن محل اسكان و پس از معاينه باليني، انجام اقدامات بهداشتي قرنطينه اي،  طي دوره قرنطينه و حصول اطمينان از سلامت آنها، در صورتي كه به مرحله نهايي رشد رسيده باشند، مستقيماٌ به كشتارگاه هاي داخل استان حمل و كشتار شوند. وي اضافه كرد: با رعايت اين موارد، هم از احتمال شيوع بيماري در ديگر استان ها جلوگيري به عمل آمده و هم به دليل كشتار دام در اينجا، رشد اقتصادي منطقه و اشتغال را افزايش مي دهد و در نهايت گوشت مطلوب و بدون استخوان به صورت منجمد بسته بندي شده و به مراكز رسمي فروش عرضه مي شود.

تعداد مشاهده خبر23 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal