220 تن زعفران امسال توليد مي شود
1386/10/25

مديركل دفترگل و گياهان زينتي، دارويي و قارچهاي خوراكي وزارت جهاد كشاورزي گفت: دليل اصلي افزايش قيمت زعفران در بازار مصرف دلال بازي است.

بهروز غيبي مديركل دفتر گل و گياهان زينتي، دارويي و قارچهاي خوراكي وزارت جهاد كشاورزي در گفت و گو با خبرنگارموج ؛اظهارداشت: بر اساس پيش بيني هاي صورت گرفته ميزان توليد زعفران در سال جاري 220 تن خواهد بود.

وي افزود: درحال حاضر براي توليد زعفران در كشور هيچ گونه مشكلي وجود ندارد و گراني اين محصول در بازار به مسئله توليد ارتباط ندارد.

غيبي عامل اصلي افزايش قيمت زعفران در بازار داخلي را وجود دلالان دانست و گفت: افزايش قيمت زعفران داخلي علاوه بر اين كه آسيب هاي جبران ناپذيري را به صادرات اين محصول وارد مي كند، موجب خارج شدن ارزش افزوده زعفران مصرفي جهان از كشور مي شود.

وي با اشاره به وجود تقلب در بازارهاي بين المللي زعفران، بيان كرد: به منظور جلوگيري از تقلب در زعفران صادراتي كشور، دولت قصد دارد تا اين محصول را در بسته بندي هاي 5، 10 و يا 30 گرمي صادر كند.

غيبي عنوان كرد: درحالي كه زعفران از ايران با قيمت دو ميليون تومان صادر مي شود، اين محصول با قيمت 2/1 ميليون دلار در بازارهاي جهاني عرضه مي شود كه اين امر حاكي از وجود تقلب در اين محصول است.

مديركل دفتر گل و گياهان زينتي، دارويي و قارچهاي خوراكي وزارت جهاد كشاورزي ادامه داد: كشورهاي واردكننده، زعفران ايران را با مابه التفاوت 800 هزارتوماني مجددا به سيار كشورها صادر مي كنند.

غيبي بر ضرورت صادرات زعفران به صورت بسته بندي و با برندهاي معتبر تاكيد كرد و گفت: اين امر مانع از بروز تقلب در بازارهاي جهاني مي شود كه در اين راستا سياستهاي لازم ا سوي سازمان توسعه تجارت اتخاذ شده و اميدواريم در آينده نزديك اين سياست اجرايي شود.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر12 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal