پیش بینی کاهش قیمت علوفه در نیمه دوم امسال
1387/07/21

معاون امور دام وزارت جهاد كشاورزي با بيان اينكه در دنيا قيمت علوفه رو به افزايش است گفت: در اين‌ حال قيمت علوفه در نيمه دوم امسال در كشور كاهش دارد.     

مهندس نظام‌الدين سجادي در حاشيه نشست خبري كنگره ملي علوم و صنايع غذايي ايران در گفتگو با خبرنگار فارس در مشهد، مهم‌ترين دليل افزايش قيمت علوفه را خشكسالي‌هاي موجود در كشورهاي توليد‌كننده دانست.

وي افزود: افزايش قيمت نفت، افزايش قيمت حمل و نقل دريايي، تغيير قيمت نرخ يورو و دلار از ديگر دلايل افزايش قيمت علوفه در جهان است.

وي با بيان اينكه هم ‌اكنون حدود 100 هزار تن جو ذخيره شده موجود است، گفت: احتمالا در شش ماه دوم سال جاري اين علوفه‌ها به دامداران ارائه مي‌شود.

معاون امور دام وزارت جهاد كشاورزي با بيان اينكه امسال علوفه يارانه‌دار در كشور توزيع شده است، افزود: در سال‌جاري با توجه به خشكسالي‌هاي اخير محصول جو را به ‌صورت يارانه‌اي در اختيار دامداران استان‌هايي كه دچار خشكسالي شدند قرار داديم.

وي درباره ميزان يارانه پرداختي گفت: براي هر كيلوگرم جو 100 تومان يارانه پرداخت شده‌ است.

وي با اشاره به اينكه افزايش قيمت علوفه در كشور از افزايش متوسط جهاني پايين‌تر است، گفت: هم اكنون قيمت علوفه در ايران از بسياري از كشورهاي دنيا كمتر است.

سجادي افزود: توليد تخم‌مرغ در كشور روند رو به رشدي را طي مي‌كند و پيش‌بيني مي‌شود ميزان توليد تخم مرغ از 703 هزار تن در سال گذشته به 728 هزار تن در سال‌جاري افزايش يابد.

معاون وزير جهاد كشاورزي در پايان از اجراي طرح ساماندهي دامداري‌هاي سنتي در سطح يك هزار و 200روستاي كشور خبر داد و گفت: اين طرح اهدافي نظير نوسازي و بهسازي اماكن دامي، اصلاح نژاد، بهبود وضعيت تغذيه، توسعه مراكز جمع‌آوري شير و افزايش كمي و كيفي توليد را پيگيري مي‌كند.

هجدهمين كنگره ملي علوم و صنايع غذايي ايران روزهاي 24 و 25 مهر ماه ‌جاري در مشهد برگزار مي‌شود.

اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي

pr@agri-jahad.ir
Pr@maj.ir

تعداد مشاهده خبر22 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal