صعود گروه كوهنوردي وزارت جهاد كشاورزي به قله 4355 متري آزادكوه
1391/04/19

اعضاي هيأت كوهنوردي وزارت جهاد كشاورزي با هماهنگي به عمل آمده با فدراسيون كوهنوردي، به قله 4355 متري آزادكوه استان مازندران صعود كردند.

به گزارش خبرنگار ما، اين صعود دو روزه به دومين قله بلند البرز مركزي، به سرپرستي مصطفي عربي و با نظارت ايرج معاني به عنوان ناظر فدارسيون به منظور آمادگي براي صعود به قله آرارات تركيه برنامه‌ريزي شد.

بر اين اساس اعضاي تيم كوهنوردي به همراه همنوردان سازمان تعاون روستايي در ساعت 17:30 روز پنج‌شنبه 8 تير ماه با توضيحات اوليه سرپرست برنامه، مسوول فني و ناظر فدراسيون، در صفي منظم كوهپيمايي را از روستاي كلاك از توابع شهرستان بلده آغاز كردند. گروه در طول مسير با توجه به حمل كوله­هاي سنگين چند بار توقف كردند. همچنين با توجه به بارش پراكنده باران در انتهاي روز، حركت گروه به كندي انجام شد و در نهايت كوهنوردان در ساعت 20:30 دقيقه به محل شب­ماني رسيده و چادرها را برپا كردند و شب سردي را پشت سر گذاشتند.

كوهنوردان روز جمعه 9 تير ماه ساعت 6:30 بعد از صرف صبحانه از كمپ راهي مسير صعود شده و مسيري با شيب نسبتا تند را طي كردند. اين بخش از صعود با جلوداري آقاي خوش‌زبان و پشتيباني آقاي عبدالملكي آغاز شد. اعضاي تيم از روي برف‌چال گذر كرده ساعت 8 بر روي گردنه خاك سرخه براي استراحت توقف كردند. افراد در صفي واحد، مسير خاك و سنگي و گاها شن‌اسكي به سوي قله پيش رفتند و در ساعت 10:15 بر فراز قله آزادكوه ايستادند.

سپس گروه راه بازگشت را در پيش گرفتند و در ساعت 12:45 دقيقه به محل چادرها رسيدند و بعد از اقامه نماز و صرف ناهار با جمع كردن چادرها در ساعت 14 به سمت پايين سرازير شدند و در ساعت 15:30 دقيقه به پاي خودروها رسيده و روانه تهران شدند.

در اين برنامه، ناظر فدراسيون با ريزبيني كامل حركات تك تك افراد را زير نظر داشت و تذكرات كارشناسي به موقع را به اعضاي گروه ارائه مي‌داد.

گفتني است؛ در اين صعود، مصطفي عربي به عنوان سرپرست، ايرج معاني به عنوان ناظر فدارسيون، يوسف گودرزي، جعفر مقدسي، سيدابراهيم ساداتي، امير عربي، زهرا حاجي‌صادقي، هادي صفدري، مسعود صالحي‌فر، سيدناصر شريعتي، محمد حدادي، سيدحسين مكي، علي اصانلو، اميرمسعود امين‌علي، محمد جلالي، حسن قنبري، هادي حفيظ كاشاني، كبري حاجي‌محمدرضا، زهرا خدابخش، مريم مهدوي، شهناز نجفي، حسين افراسيابي، علي صادقيان، پرويز عبدالملكي، نصرت‌ا... ملكي، سيروس عبدالملكي، معصومه مشهدي لطفعلي، سيداحمد طباطبايي، علي دلچي، مرتضي آقاجاني و آقاي حاتم حضور داشتند.
تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal