استفاده از پتانسیل بخش کشاورزی و حمایت از تولید داخل، محور سیاست های اقتصاد مقاومتی
1393/02/30

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: دولت تدبیر و امید کمتر از یک سال توانست با حمایت رهبر معظم انقلاب، آرامش را به کشور برگرداند و در صحنه های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی موفق شد.

به گزارش ایرنا ، محمدعلی جوادیˈ در آیین تودیع و معارفه رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان افزود: کمتر از یک سال ماشین تحریم بیگانه خاموش شده و هیات های سرمایه گذار خارجی به ایران سفر کرده و هیات های ایرانی برای تجارت به کشورهای خارجی می توانند مذاکره کنند.

وی اظهار کرد: در همین راستا تیم مذاکره کننده هسته ای ایران نیز با قدرت و سیاست پیش می رود.

وی با اشاره به تدوین بودجه 93 در دولت یازدهم گفت: دولت تدبیر و امید توانست بودجه سال 92 را اصلاح و بودجه سال 93 را تدوین و در تاریخ مقرر تحویل مجلس دهد.

جوادی بیان کرد: با همه مشکلات اقتصادی کشور، دولت رشد بی رویه تورم را متوقف کرد و با تلاش به سمتی حرکت می کند که در شش ماهه نیمه دوم سال شاهد رونق اقتصادی باشیم.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده در قوای مختلف امیدواریم بتوانیم این سیاست را به صورت مدون اجرا و شاهد اقتصادی پویا باشیم.

جوادی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این مطلب که تعریف دو سازمان جهاد کشاورزی در استان کرمان نشان از پتانسیل های این استان است، بیان کرد: وجود دو سازمان جهاد کشاورزی در استان کرمان اهمیت کشاورزی این منطقه را برای کشور نشان می دهد.

وی تصریح کرد: عدم تکامل سیکل محصولات کشاورزی بعد از کاشت و برداشت مانند تنظیم بازار، صنایع تبدیلی و واسطه ای باعث کاهش قیمت محصولات کشاورزی شده است.

وی گفت: باید برنامه ریزی شود چه واریته ای برای داخل استان و چه نوع واریته ای برای خارج استان و همچنین برای صادرات، بازار دارد که کشاورزان ترغیب به کشت آن شوند.

جوادی افزود: با همکاری بانک ها به ویژه بانک کشاورزی یک خط اعتباری ویژه برای بالا بردن مکانیزاسیون و صنایع تبدیلی تعیین شده است که در این راستا سهم جنوب کرمان را افزایش خواهیم داد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر بهره وری آب بیان کرد: امروز باید به سمت بهره وری بیشتر از آب و در منطقه و کشور حرکت کنیم و استفاده از الگوی کشت مناسب را در دستور کار قرار دهیم.

وی با اشاره به تصویب دو قانون برای بهبود وضعیت کشاورزی توسط مجلس تصریح کرد: قانون انتزاع وظایف بخش کشاورزی که مراحل آن در حال انجام است و بزودی با ساز کار مناسب اجرایی خواهد شد و طی قانون دوم نیز مجلس اجازه داد که مهندسین ناظر استخدام وزارت جهاد کشاورزی شوند و نیروی انسانی وزارتخانه نو سازی شود.

جوادی با اشاره به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری تصریح کرد: شاه بیت سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی استفاده از پتانسیل های بخش کشاورزی و حمایت از تولید داخل است.

به گزارش ایرنا در این آیین، سید یعقوب موسوی رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان منصوب و از زحمات مجید درینی رییس قبلی این سازمان تقدیر شد.

 

تعداد مشاهده خبر9 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal