رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری تاکید کرد: نیاز کشور برای حفظ اراضی ملی به قوانین جدید و منطبق با شرایط روز
1386/06/11

رييس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور با تاكيد بر اينكه براي حفظ اراضي ملي نياز به قوانين جديد و منطبق با شرايط روز داريم، افزود: بايد از انفال به بهترين وجه دفاع كنيم چراكه ايجاد هرگونه تشكيك در انفال باعث مي‌شود كه دست افراد متجاوز و زياده‌طلب باز گذاشته شود.

وي بهترين قانون را قانوني دانست كه حفظ انفال را به بهترين شكل و روشن بيان كند.

رييس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور افزود: متاسفانه در حال حاضر اين مشكل وجود دارد كه شرايط براي افرادي كه بخواهند قوانين را دور بزنند فراهم است.

شريفي در پايان تاكيد كرد: اولويت اول ما براي حفظ منابع طبيعي مشاركت و دوستي كردن با مردم است و 99 درصد مشكلات ما بايد براساس رفاقت با مردم و كنار هم قرار گرفتن با مردم و اعتماد متقابل حل شود.

رييس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور با بيان اينكه درباره مبارزه با زمين‌خواري خوشبختانه همكاري مناسبي بين سازمان جنگل‌ها، سازمان بازرسي، قوه قضاييه، ديوان محاسبات، وزارت اطلاعات و استانداري‌ها ايجاد شده است، افزود: اخيرا در استان‌هاي گيلان و مركزي برخورد قاطع و روشني با متجاوزان در سواحل مازندران و بخش‌هايي از مناطق ييلاقي استان مركزي صورت گرفت.

دكتر فرود شريفي در گفت‌وگو با (ايسنا)، با بيان اينكه با استقرار يگان حفاظت در مقابل جرايم مشهود، خود سازمان اقدام و جلوگيري مي‌كند، ادامه داد:‌ تا پيش از اين با مشاهده تخلف پس از شكايت و تشكيل پرونده آن را به دستگاه قضايي ارجاع مي‌داديم ولي در حال حاضر به رغم شكايت و تنظيم پرونده و پيگيري كيفري و حقوقي راسا نيز پيگيري كرده و در همان نقطه تخريب را متوقف مي‌كنيم.

وي درباره واگذاري مقداري از اراضي توسط يكي از مديركل‌هاي منابع طبيعي كه به نام طرح مرتعداري انجام شده بود، گفت: به دليل شبه‌ناك بودن اين طرح متخلفان بركنار و طرح نيز باطل شد ولي پيگيري قضايي يا اثبات اتهام نشده است.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر11 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal