مدير عامل شركت غله استان زنجان اعلام كرد: خريد 359 هزار تن گندم مازاد بر نياز در 6 ماهه امسال در استان
1385/07/10

 

 امسال با خريد 359 هزار تن گندم از كشاورزان استان با هزينه‌اي بالغ بر 770 ميليارد ريال، مايه رضايتمندي كشاورزان و دستگاه‌هاي نظارتي را فراهم كرديم.

 

به گزارش خبرنگار كشاورزي ايسنا، حسن ملكي رضايي ـ مديرعامل شركت غله استان زنجان ـ در نشستي مطبوعاتي افزود: خريد گندم در 6 ماهه امسال از 30 هزار كشاورز در سطح استان با 33 هزار دستگاه تخليه بار صورت گرفته است.

 

او گفت: در سال گذشته ميزان خريد گندم 252 هزار تن بوده كه امسال به 359 هزار تن رسيده است كه علاوه بر خريد گندم از كشاورزان استاني 70 هزار تن گندم نيز از استان‌هاي همجوار خريداري شده است.

 

ملكي رضايي سيلوسازي در استان را توسط بخش خصوصي از اولين اقدامات انجام شده در سال‌هاي اخير دانسته و افزود: امسال احداث سيلو در تمام شهرستان‌ها را خواهيم داشت و تا زمان خريد فصل آينده همه شهرستان‌ها صاحب سيلو خواهند شد. در حال حاضر نيز سيلوي 80 هزار تني خدابنده در حال ساخت است.

 

مديرعامل شركت غله زنجان در ادامه از اقدامات انجام شده در 6 ماهه امسال خبر داد كه در سال‌هاي گذشته بي‌نظير است.

 

وي در همين زمينه گفت: نظارت بر گندم‌كاران، طرح فروش قند و شكر، توزيع آرد روستايي، كوتاه كردن دست دلالان، خريد ميوه شب عيد و تشويق و ترغيب ساخت سيلو توسط بخش خصوصي در استان از جمله اين اقدامات است.

 

او افزود: استان زنجان در بحث غني‌سازي آرد جزو سومين كشور استاني است كه با نصب دستگاه‌هاي استاندارد و مكانيزه در تمام كارخانجات استان، در حال حاضر مشكل آهن و يد را در آردها نداريم.

 

رضايي پرداخت به موقع هزينه‌هاي گندم خريداري شده از كشاورزان را از ديگر اقدامات شركت غله استان زنجان دانسته و افزود: در سال‌هاي گذشته پرداخت هزينه گندم خريداري شده به كشاورزان تا 6 ماه طول مي‌كشيد ولي امسال اين زمان به 24 ساعت رسيده است.

 

وي يادآور شد: امسال توزيع آرد به صورت عادلانه در بين روستاييان انجام شد كه تا به امروز دو مرحله از اين توريع انجام شده و سهميه چهار ماهه پايان سال نيز در حال حاضر در مرحله توزيع است كه زودتر از موعد مقرر توزيع مي‌شود.

 

اين مقام مسوول در ادامه خاطرنشان كرد: امسال 763 هزار كيلوگرم برنج، كيلويي 300 تومان و 137 هزاركيلوگرم شكر، كيلويي 450 تومان را عرضه كرديم و نيز در كنار آن 117 هزار كيلوگرم شكر را به اتحاديه قنادان استان تحويل داديم.

 

رضايي نظارت بر عملكرد 964 طباخي و توزيع كالابرگ 598 عامل توزيع را جزو عملكرد اين اداره دانسته و تصريح كرد: امسال خريد هر كيلو گندم از كشاورز 205 تومان بوده كه اين رقم با توجه به كيفيت گندم قابل تغيير بوده است.

 

او در پايان گفت: هيچ گونه نگراني در خصوص سيلو نداريم چرا كه بيش از 30 هزارتن فضاي مكانيزه تا سال آينده ايجاد خواهد شد.

تعداد مشاهده خبر22 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal