عرضه گندم ایران در بازارهای جهانی
1386/06/26

شركت بازرگاني دولتي از اوايل سال جاري تاكنون بيش از 498 هزار تن گندم به مقاصد كشورهاي حاشيه خليج فارس، آفريقا و جنوب شرقي آسيا صادر كرده است.

به گزارش خبرگزاري اقتصادي ايران ، مجيد پارسانيا، معاون وزير بازرگاني و مديرعامل شركت مادرتخصصي بازرگاني دولتي درباره عضويت كشورمان در باشگاه صادركنندگان گندم در جهان عنوان كرد: در پي ورود كشورمان به جمع صادركنندگان گندم بر اساس مصوبه دولت و با تكيه بر ديدگاه‌هاي اقتصادي و مبتني بر بازار اجازه صادرات يك ميليون تن گندم از كشور از سوي شركت بازرگاني دولتي صادر شده است.

وي با اشاره به افزايش قيمت غلات در بازارهاي جهاني تاكيد كرد: در روند صادرات گندم سعي خواهيم كرد با نگاه ملي و عرضه گندم با بالاترين قيمت در بازارها حضور يابيم و در اين زمينه نيز با بزرگ‌ترين بازاريابان و دلالان گندم در دنيا ارتباط برقرار كرده و در حال تحليل بازار و كسب آخرين اطلاعات هستيم تا با بهترين قيمت گندم ايران در بازارهاي جهاني معرفي شود.

معاون وزير بازرگاني در ادامه از مصوب شدن تشكيل شورايي به منظور تصدي‌گري معاملات و قيمتگذاري گندم صادراتي اظهار كرد: اين شورا در حال تشكيل است و هدف آن حداكثر كردن سود حاصل از صادرات گندم و حفظ منزلت كالاي صادراتي كشورمان خواهد بود.

وي با بيان اينكه گندم صادراتي كشور به خريداري كه قيمت بهتري ارائه كند فروخته مي‌شود، گفت: براساس آخرين آمار صادرات گندم تاكنون 163 هزار تن گندم در چهار محموله به مقصد عمان، 40 هزار تن به حوزه خليج فارس، 40 هزار تن به مقصد كنيا، 34 هزار تن به شرق آفريقا، 80 هزار تن به يمن و شرق آفريقا، 40 هزار تن به جنوب شرقي آسيا، 80 هزار تن به خليج فارس و جنوب شرقي آسيا و عمدتا از بندر امام(ره) و بندرعباس صادر شده است.

پارسانيا در ادامه تصريح كرد كه با توليد، خريد بموقع و ذخيره‌سازي مطلوب دستيابي به صادرات پنج ميليون تن گندم نيز وجود دارد و توانايي و ظرفيت حمل و نقل، نگهداري و ظرفيت بندري براي آن وجود دارد.


اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
pr@maj.ir
pr@agri-jahad.org
www.pr.maj.ir

تعداد مشاهده خبر20 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal