2 درصد سرمایه گذاری در بخش دامپزشکی، 98 درصد بازدهی دارد
1390/01/23

مشاور وزير و مديركل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي گفت: در يك محاسبه آماري ساده، به ازاي هردو درصد سرمايه گذاري در بخش دامپزشكي معادل 98 درصد بازدهي ايجاد مي‌شود.

به گزارش ايرنا ، ""سيدجواد حسيني"" دربازديد از غرفه سازمان دامپزشكي در نمايشگاه و جشنواره سلامت واقع در مصلي امام خميني (ره) افزود: دامپزشكي متولي سلامت دام است و قبل، حين و بعد از كشتار، بر سلامت دام‌ و طيور در كشتارگاه‌ها، مراكز تهيه و توزيع دام و فرآورده‌هاي دامي از نظر بهداشتي و شرعي نظارت مي‌كند. وي افزود: سازمان دامپزشكي با نظارت بر توليد، توزيع و عرضه فرآورده‌هاي خام دام و طيورسعي مي‌كند محصولات سالم به دست مصرف‌كنندگان برسد. وي نقش دامپزشكي درحفظ و حراست از سرمايه عظيم دامي را منحصر به فرد دانست و تاكيد كرد: دامپزشكي تلاش مي‌كند تا مصرف دارو در دامداري‌هاي را به حداقل ممكن برساند.

حسيني افزود: بسيار ساده‌انگارانه است كه تصور كنيم دامپزشكي تنها متولي بهداشت و سلامت دام است زيرا در مرحله نخست رسالت دامپزشكي فراهم آوردن بستري براي اطمينان از صيانت از سلامت و بهداشت انسان است.

به گفته ي حسيني زمينه‌هاي مختلف كاري در رشته دامپزشكي و ساير حرفه‌هاي مرتبط با آن بسيار وسيع است كه شامل مواردي همچون نظارت بهداشتي قبل و پس از كشتار، نظارت بر صيد و رديابي باقيمانده‌هاي دارويي و هورموني در محصولات خام دامي، بررسي و كنترل كليه مبادي ورودي كشور در خصوص كنترل دام‌هاي زنده و يا محصولات مرتبط با دام از نظر وجود عوامل بيماري‌زا و يا سرطان‌زا مي‌شود.

مدير كل روابط عمومي وزارت جهادكشاورزي ادامه داد: كاركنان دامپزشكي نقش سربازان گمنام خط مقدم مبارزه با بيماري‌هاي مشترك ميان انسان و دام كه گستره وسيعي دارد را ايفا مي‌كنند.

تعداد مشاهده خبر24 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal