ارزش افزوده بخش كشاورزي ‪۱۸هزار ميليارد تومان اعلام شد
1385/12/22

كرمان ، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪

 

داخلي. اقتصادي. كشاورزي.

مديرعامل شركت مادر تخصصي صندوق حمايت از توسعه سرمايه‌گذاري كشاورزي گفت: بخش كشاورزي در حوزه اقتصاد ‪۱۸هزار ميليارد تومان ارزش افزوده دارد.

عوض علي‌زاده مقدم روز سه‌شنبه در مراسم تاسيس صندوق حمايت از توسعه سرمايه‌گذاري در بخش كشاورزي استان كرمان افزود: اين در حالي است كه بخش قابل توجهي از منابع استحصالي در اين بخش در جاي ديگر سرمايه‌گذاري مي‌شود.

وي گفت: با توجه به گستردگي بخش كشاورزي و حمايت جدي از توليدكنندگان، وجود زيرساخت مالي و اعتباري ويژه براي رشد و ارتقا اين بخش ضروري است.

او افزود: از اقدامات بسيار موثر دولت در سالهاي اخير، تشكيل صندوق حمايت از توسعه سرمايه‌گذاري بخش كشاورزي در سطح استانها است.

وي گفت: طي دو سال در ‪۱۵استان اين صندوق با مشاركت توليدكنندگان بخش كشاورزي فعاليت خود را آغاز كرده است.

او افزود: از ويژگيهاي اين صندوق حمايت از توليدكنندگان بخش كشاورزي و نيز غيردولتي بودن آن است.

وي در ادامه به ويژگي استان كرمان در بخش كشاورزي و دامي اشاره كرد و گفت: توليدات بخش كشاورزي در اين استان سالانه ‪۱۰هزار ميليارد ريال مي باشد لذا بايد براي زيرساخت رشد و شكوفايي اين بخش توجه ويژه اعمال شود.

به گزارش ايرنا، رييس سازمان جهاد كشاورزي كرمان نيز در اين مراسم گفت:

راه‌اندازي صندوق سرمايه‌گذاري تحول خوبي در بخش كشاورزي استان ايجاد خواهد كرد.

محمد تكلوزاده ابزار اميدواري كرد با راه‌اندازي اين صندوق انتظار برحق توليدكنندگان اين استان برآورد شده و از پتانسيلهاي موجود در بخش كشاورزي منطقه نهايت بهره‌برداري صورت گيرد.

وي به پتانسيل بخش منابع طبيعي اين استان اشاره كرد و گفت: به رغم ‪۱/۵ ميليون هكتار جنگل غيرقابل بهره‌برداري از نظر چوب، از اين منابع بين ‪۱۳۰۰ تا ‪۱۴۰۰ميليارد ريال ميوه توسط جنگل نشينان و حاشيه آن برداشت مي‌شود.

او وجود ‪۶۰۰هزار هكتار باغ، شش ميليون واحد دامي و ‪۸/۵ميليون هكتار مرتع را از ديگر پتانسيلهاي كرمان در بخش كشاورزي و دامي برشمرد.

وي افزود: سرمايه‌گذاران تشكل‌هاي بخش كشاورزي و دامي استان را در اين صندوق به ترتيب اعضاي تعاونيهاي روستايي، تعاونيهاي توليد، عشايري، منابع طبيعي و دامداران و آبزي پروري تشكيل مي‌دهند.

او حجم سرمايه‌گذاري اعضاي اين تعاونيها را در تشكيل صندوق سرمايه‌گذاري بخش كشاورزي‌در استان كرمان هفت ميليارد ريال اعلام كرد.

۴۹درصد سرمايه تاسيس صندوق سرمايه‌گذاري بخش كشاورزي توسط دولت انجام مي‌شود.

استان كرمان با ‪۱۸۱هزار و ‪۷۱۴كيلومتر مربع وسعت جمعيتي حدود دو ميليون و ‪۶۰۰هزار نفر را در خود جاي داده است.
اداره كل روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي
              www.pr.maj.ir
تعداد مشاهده خبر6 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal